unsplash.com

Ty.

Áno, ty. Dievča, ktoré toto čítaš. Si nádherná. Si okúzľujúca, vtipná, milá, máš dobré srdce, láskavé oči, a predovšetkým…máš obrovskú hodnotu. Si nádherná v celej svojej nedokonalosti, v akej sa vidíš. Nikto iný na svete nie je ako ty. Si nenahraditeľná. Absolútne nenahraditeľná.

Máš v srdci veľa lásky, a máš veľkú schopnosť milovať.
Vieš zniesť bolesť, odmietnutie, poníženie, nelásku, krutosť, zradu, pocit zbytočnosti, a aj keď preplačeš celú noc, stále sa vieš na druhý deň usmievať. Si superhrdinka.

Chcela by som ťa o niečo poprosiť…

unslash.com

Nikdy nikomu nedovoľ, aby pošliapal tvoju hodnotu a dôstojnosť. Nikdy v živote.
Aj keby si sa cítila úplne nepotrebná, aj keby to bolo neskutočne ťažké, aj keby sa všetci od teba odvrátili – nikdy to nikomu nedovoľ. Tvoja dôstojnosť je dôležitá. Nech si nikto nedovolí správať sa k tebe ako k handre. Ako k tovaru a veci. Len ako k predmetu potešenia.
Viem, že túžiš po láske. Viem, že si schopná pre lásku obetovať aj sama seba. Avšak láska, pri ktorej zničíš a ponížiš samú seba nestojí za to. Z takejto lásky budeš dlhodobo zranená.

unsplash.com

Dievčatá sú schopné pre lásku dať samé seba. Vyspia sa s priateľom pod nátlakom, pod vetou: ak ma miluješ, tak to pre mňa spravíš / ak to nespravíš, rozídem sa s tebou. Sme schopné pre lásku obetovať neskutočne veľa, aj keď je to tá nesprávna láska.

Prosím, neurob túto chybu. Viem, že ťa to láka, viem, že si hovoríš, že to predsa nie je až také strašné, ale ver mi, je. Ak to spravíš, budeš sa cítiť príšerne. Budeš tým poznamenaná do konca života. Nikdy na to nezabudneš. Nech ťa tvoja túžba po láske nedoženie k činom, ktoré budeš ľutovať. Uvedom si, že máš hodnotu, ktorá toto všetko prevyšuje. Aj keď tomu neveríš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife