Pexels/Kaboompics.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

I keď sa hrajú, že ich veci ako parfum až tak nezaujímajú ako nás ženy, nie je tomu celkom tak. Mužom sa páčia arómy, ktoré v nich vyvolávajú príjemné pocity. A dokonca vedia byť na tom dosť závislí. Nehovoriac, keď popri nich prejde žena, ktorá má na sebe presne takú arómu, z ktorej priam šalejú.

V tomto článku ti prezradíme tie vône, ktoré ich vedia rozpáliť a otvoriť ich nekonečnú fantáziu. Avšak pozor, je to ako s oblečením, parfum musí ladiť so ženou a hodiť sa k jej osobnosti.

To,  že dnes vieme identifikovať, ktorý „zápach“ vyvoláva u koho aké pocity, majú na svedomí Linda Buck a Richard Axel, ktorí v roku 2004 získali dokonca aj Nobelovu cenu za tzv. Psychológiu vôní. A pozri, na čo prišli…

Kombinácia ovocnej a kvetinovej zložky patrí medzi neodolateľné a zvodné. Najmä pre horúce a letné dni či večery. Odporúča sa vyskúšať taký dámsky parfum, ktorý obsahuje vôňu limetky, pomarančového kvetu a ružového grepu. Práve tieto arómy pôsobia sviežo a energeticky. Dokonca ti zlepšia i náladu a stavíme sa, že ani tvoja polovička nebude namietať, ak zacíti niečo tak svieže.

Skvelým afrodiziakom sú napríklad aj sladké vône. Okrem iného pôsobia pozitívne na myseľ, čiže niečo ako také antidepresívum. Nie nadarmo je práve ruža kvetom lásky. Vedela si, že ružová skalica patrí medzi najobľúbenejšie parfumérske prísady? Zmyselnú kombináciu jazmínu a kaktusového kvetu určite oceníš aj ty.

Pre mužov je mimoriadne atraktívna vôňa tekvicového koláča v kombinácii s upokojujúcou levanduľou. Pretože im to pripomína domácu pohodu, a tak sa vedia v prítomnosti ženy ľahšie uvoľniť. Lepšie sa im komunikuje a v ich očiach sa dáma s takouto vôňou stáva atraktívnejšia.

Kľúč úspechu však nie je v parfume!

No najneodolateľnejšou arómou nielen pre mužov, ale aj pre ženy, sú aj tak len feromóny. Práve feromóny určujú, či nám daná osoba vonia alebo nevonia, bez ohľadu na to, aké parfumy používa. Výskumy dokázali, že za príťažlivejšiu vôňu žien sa považuje práve v ovulačnej fáze svojho menštruačného cyklu, inak napísané, plodné dni ženy. A v tom spočíva celé kúzlo.

Zdroj: scentbird.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty