pinterest.com

Je tu. Pri všetkom, pri čom ju v živote potrebuješ. Aby ťa rozosmiala, utrela ti slzy, ponúkla ťa pohárom vína a cigaretou na balkóne, keď si vstala hore zadkom. Vynadala ti aj ťa podporila.

Aby ťa ťahala nahor, nie stiahla ku dnu.

friendship pexels pexels.com

V živote človeka (nielen ženy) niekedy príde obdobie, že začne stagnovať. Možno za to môže nedostatok energie, možno fantázie, zlé životné obdobie či jednoducho lenivosť. Neboj sa. Nie je na tom nič neobvyklé. Je prirodzené, že nezvládneš donekonečna „makať“ na 120 percent. Sme len ľudia a tiež niekedy potrebujeme ubrať nohu z plynu.

Pozor však, aby také obdobie netrvalo dlho! Aby si si nezvykla okrem prechádzky z postele na gauč nerobiť absolútne nič. Aj keď priznávam, aj také dni môžu prísť.

Vtedy príde ona. Prebije sa k tebe do bytu a hodí po tebe špinavé tričko, pohodené už týždeň vedľa postele. Šmahne ti do tváre, že máš hrozné vlasy a otrasné obočie. Vytiahne ťa z postele, a kým sa kúpeš, ona ti pripraví raňajky a zaleje kávu. Pripomenie ti to, čo ty už dávno vieš. Že na jedinom probléme svet nestojí ani nepadá.

Razones-tener-cuñada-es-impresionante-3 pinterest.com

Každý sa oháňa tým, že v živote treba byť pozitívny. Niekedy nás však omrzí nosiť ružové okuliare. A vtedy je dôležité obklopiť sa pozitívnymi ľuďmi. Ak je tvoja kamarátka pozitívnou osobou a motivuje ťa, máš vedľa seba skutočný poklad. To neznamená, že ti bude trieskať o hlavu motivačné citáty o tom, ako je najdôležitejšie myslieť pozitívne.

Úplne postačí, ak ťa privedie na iné myšlienky. Keď ťa vyláka von do mesta, keď ti svojou prítomnosťou privedie pozitívne a veselé myšlienky. Dokope ťa ísť do fitka aj poslať konečne niekam životopis. Prehovorí ťa na zmenu účesu aj oživenie šatníka. Príde s niečím novým, s niečím, pričom sa budeš cítiť užitočná a živá. Nebude s tebou vždy súhlasiť, ale nevadí, lebo práve o tom to je.

friendship pinterest pinterest.com

Nedostala status tvojej kamarátky preto, že ti slepo pritakáva, ale preto, že je priama a povie ti, čo si skutočne myslí, aj keď ti to nebude vždy príjemné. A to nebude znamenať, že ťa nemá rada, bude to znamenať, že ťa má príliš rada na to, aby mlčala.

Článok o tvojej najlepšej kamarátke nájdeš na odzadu.sk 👭💚 #zivot #priatelia #odzadu

A post shared by Odzadu.SK (@odzadu) on

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife