Tvoja váha klame, naozaj. Neváž sa každý deň. Možno si zameraná na jeden údaj, a to ten, ktorý ti váha ukáže na displeji, ale nerob to.
Cvič, jedz zdravo, buď fit a budeš zdravá a šťastná. Znie to skvele, ale zdá sa, že nabádanie mnohých na diétu a cvičenie ľudí trápi. S neustálym tlakom zdravého životného štýlu je spojené aj váženie samých seba.
Pre mnohých je váženie samých seba dosť stresujúce. Činnosť, ktorá sa môže zdať ako tá najľahšia je pre niektorých ľudí to najťažšie, čo môžu urobiť. Pretože ak nám váha ukáže nejaké číslo, s ktorým nie sme spokojní, nastávajú výčitky, depresie, ešte prísnejšie diéty a pokles sebavedomia.
Prečo sa teda nevážiť každý deň?
1. Spúšťač negatív
Ako som už vyššie spomínala, ak sa postavíme na váhu a s číslom nie sme spokojní, nastáva naše vlastné prehodnotenie, s tým nám poklesne sebavedomie, začnú depresie, začneme sa za naše telo hanbiť, budeme mať o sebe zlý obraz a to by mohlo dôjsť až k poruche príjmu potravy. Naozaj, váženie každý deň môže byť spúšťač depresie a neistoty voči samej sebe.
2. Váha nie je lekár
Áno, váha ti ukáže číslo, ale nepovie ti, čo toto číslo presne charakterizuje. Neberie do úvahy ďalšie faktory, ktoré naše telo ovplyvňujú. Niektorí majú ťažšie kosti, niektorí majú viac svalov alebo niektorí nedajbože zjedli kalorický obed a po obede sa išli odvážiť. Existuje nespočetne veľa faktorov a váha nemusí zodpovedať za to všetko, pretože ani vy ale ani vaša váha nie ste doktori.
3. Je to nezdravé
Mali by sme sa vážiť len veľmi zriedka, občas, pretože váženie sa každý deň nie je zdravé. Namiesto toho, by sme radšej mali viesť jednoduchý zdravý životný štýl a neobávať sa svojej váhy. Ručička na váhe by nemala ovplyvňovať naše životy, nemali by sme byť z nej nervózny a ani mať strach. V skutočnosti je to číslo , ktoré nepozná naše telo a ani nevie, čo sa v našom tele deje.
Skúsme si dať malú challenge a vydržať bez váženia 60 dní, kto sa do toho pustí?