unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Časy sa menia a ľudia s nimi. Menia sa charaktery. Priateľstvá sa rozpadajú a iné zas vznikajú. Všetko je iné, ako kedysi. Závisí však len na nás, akým smerom sa pohýname vpred. Či žijeme minulosťou, alebo sa zameriavame na budúcnosť. Ani jedno však nie je správe. Musíme žiť tu a teraz.

Predstavte si, že stojíte na pokraji útesu a buď sa môžete vrátiť späť niekde, kde ste už boli alebo skočíte do neznáma. Druhá možnosť je riskantná, ale ja osobne by som tú prvú nevolila. Obzriem sa späť a vidím svoju naivitu. Vidím to, koľkokrát som sa nechala obabrať. Koľkokrát som dovolila ľudom ublížiť mi a koľkokrát som s tým neurobila nič. A nielen to. Dokonca som dovolila, aby sa to zopakovalo.

tumblr_o154ju8ruw1r689p9o1_1280 tumblr.com

Prišiel však moment, keď si poviete dosť. Už viac nedovolím nikomu ubližovať mi. Chcem byť šťastná a aj budem. Chcem mať v živote pokoj a nenechám si ničím a nikým pokaziť moju radosť. Vtedy pochopíte, že váš život má oveľa väčšiu hodnotu, ako tú, čo ste mu doposiaľ pripisovali. Rozhodnete sa riadiť svoj život sami. Bez pomoci ostatných ľudí. V tom momente urobíte najlepšie rozhodnutie vo vašom živote.

Nedovoľte ostatným ničiť vaše sny, vaše túžby. Vy ste strojcom svojho šťastia. Pamätajte si to.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife