instagram.com/biglittlelies, instagram.com/cw_dynasty

Seriály sú láska, závislosť, droga, ba dokonca pre niekoho možno aj náboženstvo. Neviem ako u teba, ale u mňa to platí stopercentne!

Musím sa priznať, že pôvodne tento rebríček mal byť minimálne o 5 seriálov dlhší, ale moje rozpisovacie schopnosti sa prejavili viac, ako by sa mali. A predsa len, keď opisuješ niečo, čo jednoducho miluješ, nie je čo riešiť. Otázne ostáva, či nájdeš medzi týmito 10 seriálmi minimálne jedného zo svojich favoritov.

THE ORIGINALS

Začnem svojím vlastným. TO je síce spin-offom na Upírske Denníky, ale 5 sérií plných Josepha Morgana a Daniela Gilliesa sú dostatočným dôvodom na to, aby som dala Pôvodným predsa len o kúsok viac zo svojho závislosťou na seriáloch plného srdca.

Ak predsa len poznáš iba Upírske Denníky, potom ti odporúčam, aby si sa pozrela aj na túto produkciu stanice CW. Hlavná dejová línia sa týka rodiny pôvodných upírov, ktorá ani za 1000 rokov nedokázala vyvesiť bielu vlajku. Konflikty medzi členmi vskutku komplikovanej rodinky sa vyostrujú najmä v momente, keď sa príde na to, že všemocný Klaus Mikaelson čaká dieťa s vlčičou Hayley, no kráľ je len jeden a akonáhle je nesmrteľný, túžba po potomkovi sa zdá celkom zbytočná…

THE BOLD TYPE

Môj najnovší objav, ktorý rozhodne neľutujem. Príbeh o troch mladých, ambicióznych ženách pracujúcich v redakcií populárneho časopisu Scarlet. Jane hneď na začiatku seriálu dostane prácu snov – stáva sa redaktorkou časopisu. Kat poctivo rozširuje základňu čitateľov Scarlet vďaka sociálnym sieťam, ktoré má na starosti.

A v neposlednom rade je tu Sutton. Tá už tri roky drie ako kôň na pozícii asistentky, no v hĺbke duše túži po niečom lepšom. A tým „niečím lepším“ nie je nič iné ako móda. Cestu za jej splneným snom však nedopatrením skríži aj jej tajný partner, ktorý maká ako právnik. Kde? No predsa v SCARLET!

POLDARK

Ok, ani ja som nikdy nepatrila medzi milovníčky dejepisu, ale vedz, že tento historický seriál je skrátka božský. Milostný trojuholník medzi kapitánom Poldarkom, jeho slúžkou (a následne i manželkou) Demelzou a láskou z mladosti, Katherine, ktorá sa vydala za bratranca samotného ex, tvorí zaujímavú dejovú líniu. Naozaj si nemysli, že je to klasické klišé. Počas pozerania tohto seriálu si zaručene budeš želať, aby si sa mohla preniesť v čase. A koniec koncov, aj aby si mohla byť slúžkou, pretože milé dámy, Aidan Turner, ktorý si zahral Rossa Poldarka, je BOH!

LIFE SENTENCE

Ak sa ti bude zdať, že hlavnú predstaviteľku tohto seriálu odniekiaľ poznáš, potom áno, tvoje domnienky sú správne. Lucy Hale sa totiž preslávila vďaka úlohe Arie v Pretty Little Liars. Jej najnovšia postava, Stella Abbottová a dej celého seriálu sa však úplne odlišuje od toho, čo bolo v slávom PLL.

Stella je totiž mladou ženou trpiacou na rakovinu a manželstvo uzavrela s mužom, ktorého poznala iba pár týždňov, len aby stihla zažiť lásku svojho života. Je tu však jeden problém. Stella a jej manžel Wes, ktorí boli pripravení na to, že ona zomrie, sa dozvedeli jednu šialenú novinku. Stella sa UZDRAVILA! Ako však začať žiť život s vedomím, že ho musí skutočne prežiť?

SIREN

Pomerne nový seriál, ktorý je možno o morských pannách, ale my už všetky dobre vieme, že naše detstké časy sú preč a hrať sa na Cleo, Bellu či Rikki z H2O viac nebudeme. Príbeh o mestečku Bristol Cove zaujme každého, pretože sa v ňom nachzádza akcia, romantika, posadnutosť a mnohé fantasy prvky, ktoré však pre Bristol Cove fantasy rozhodne nie sú. Tento seriál je však skutočnou piesňou od morskej panny – naláka ťa a už sa ho nebudeš môcť zbaviť.

DYNASTY

Tento seriál má rozhodne šťavu! Ak hľadáš seriál plný prepychu, závisti, vášne, intríg a skvelého, sarkastického humoru, tak áno, Dynasty je pre teba ako zrodené! Dej sa týka rodiny Carringtonovcov, pričom jej hlava, Blake Carrington, si ide brať svoju o podstatne mladšiu kolegyňu menom Cristal.

S tou však nemá veľmi dobrý vzťah Blakova dcéra Fallon, ktorá skrýva nejedno tajomstvo a eso v rukáve. Napokon je tu Steven, brat krásky s dušou podnikateľky, ktorý sa hneď na začiatku zapletie s jedným mužom. Vtedy však ešte nevie, že je to synovec nastávajúcej macochy.

BLACK MIRROR

Dráma, ktorá stojí za to. Pravdou je, že z tohto seriálu si môžeš pozerať časti v akomkoľvek poradí sa ti zachce, keďže na seba nenadväzujú. Napriek tejto skutočnosti však Black Mirror ponúka zážitok, aký dokáže len máloktorý seriál.

13 REASONS WHY

Áno, vidím tie prevrátené oči, neboj nič. Ale viem, že tento seriál skrátka musí byť v tomto rebríčku a inak to skutočne nepôjde. 13RW je skrátka seriál, ktorý zaujme (alebo resp. niektorých i odradí) jeho pravdivosťou. reálnosťou deja. To, čo je v ňom vyobrazené sa totiž naozaj deje, len to niektorí z nás nechcú vidieť alebo si to priznať.

Možno si nejakí ľudia myslia, že druhá séria nebola dobrá tak ako tá prvá, avšak ak ti môžem poradiť, pozri si aj druhú. Zaujme ťa tým, ako je všetko krásne objasnené, čo sa udialo v prvej sérii a zase sa udeje aj niečo ďalšie, čo ťa chytí za srdce, šokuje, prinúti plakať a nedočkavo čakať do budúceho roka na potvrdenú tretiu sériu.

View this post on Instagram

At that moment everything was perfect.

A post shared by 13 Reasons Why (@13reasonswhy) on

EL BARCO

Ja osobne telenovely neznášam, ale tento španielsky seriál ma rozhodne zaujal. Dej sa odohráva na lodi Polárka, kde sa spolu s kapitánom a ostatnou posádkou plavia aj študenti, ktorí dostali štipendium a majú možnosť precestovať svet na mori. I tu sa však odohrá taký drobunký  problém.

V dôsledku nukleárnej nehody v Ženeve sa potopí celý svet. Doslova. Žiadna pevnina, žiadni ľudia. Iba ich loď a Zem zaplavená vodou. Čo sa vlastne prihodilo? A prežijú poslední ľudia na našej planéte bez prísunu jedla mimo zásob, ktoré na lodi majú? Ver, že za týmito otázkami sa skrýva omnoho viac, než si myslíš.

View this post on Instagram

Что-то снова к испанцам потянуло… Сегодня про "El Barco". У нас его, вроде, и "Ковчегом", и "Кораблем" называют 🤔. Здесь он был адаптирован телеканалом СТС, так что, даже не пытаясь оценить нашу версию, можно уверенно направлять в сторону оригинала. ☝️ О чем? Буду кратка, потому что ничего особо нового, но с весьма обаятельным и всё ещё непривычным для нас испанским акцентом. Это как LOST 🏝️ ("Остаться в живых"), только на корабле. Ну и с совершенно неоспоримым апокалипсисом 🌐. А еще, большая часть персонажей – совсем молодежь, студенты университета. Соответственно, бушуют страсти 🌋, развиваются отношения, пока люди пытаются привыкнуть к тому, что кроме них на всей планете, скорее всего, никого не осталось (не особо правдоподобная часть сюжета, так-то). . . Спойлерить не буду, просто оценю на шаткую четверку ⛵⛵⛵⛵. С одной стороны, сериал смотрю с удовольствием. Но не могу не признать, что завязка довольно банальная, да и сюжет с персонажами пока (внимание! ключевое слово – пока) ничем не удивили. Если что-то кардинально изменится, будет апдейт. 🤗 #tanyalikestv #myshows #netflix #spanishtv #elbarco #postapocalyptic #wellkinda #theship #корабль #ковчег #испанскийсериал #испанскийязык #сериал #сериалы #чтопосмотреть #чтосмотреть #телевидение #зомбоящик

A post shared by tanya kf (@tanyalikestv) on

BIG LITTLE LIES

Hviezdne obsadenie v podobe Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Shailene Woodley, Laury Dern, Zoë Kravitz, Alexandra Skarsgårda a mnoho ďalších okamžite predurčil tento seriál spracovaný podľa knižnej predlohy na to, aby sa stal úspešným. Skvelé herecké výkony nepodávajú iba slávne hviezdy, ale rovnako tak úžasní detskí predstavitelia, ktorí sú priam na zjedenie! BLL je 7 – dielnou minisériou, ktorá sa začína prítomnosťou, končí sa prítomnosťou, no celé jej jadro je v podstate retrospektívou. Životy troch hlavných predstaviteliek sú odlišné, napriek tomu ich však spája jedno – silné priateľstvo. I za tým sa však skrývajú mnohé tajomstvá, ktoré sa odhalia až tesne pred vraždou na konci série, ktorá tvorí hlavnú zápletku s otázkou, kto je vrah.

Táto miniséria bude po dlhom uvažovaní jej tvorcov a nápore fanúšikov obohatená aj o druhú sériu, ktorá vyjde v priebehu budúceho roka. Mnohí z hlavných predstaviteľov sa vrátia k svojim postavám, pričom ku castu pribudne ďalšia herecká hviezda, ktorou nemôže byť predsa nik iný, ako kráľovná Meryl Streep! Celkovou výhodou tohto seriálu je, že nemá otvorený koniec a posledná scéna sa dá považovať aj za finále celého seriálu, čo bol vlastne aj pôvodný plán. Viem ti však zaručiť, že aj ty budeš rada za pokračovanie, keď Big Little Lies dopozeráš, pretože taký skvost sa hľadá veľmi ťažko.

Klaniam sa pred tebou, ak si došla až sem, ale vedz, že moje rady, čo sa seriálov týka, ani zďaleka nekončia! Mám ich v zálohe ešte plno, no teraz prišiel čas na to, aby si sa pustila do týchto a zamilovala sa do nich minimálne podobne ako ja.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife