Závislosť na milovaní
Unsplash/brooklyn

Závislosti môžu vzniknúť na rôzne veci a činnosti. Najčastejšie sa hovorí o závislostiach na alkohole, drogách či hazardných hrách. Môže vzniknúť závislosť na milovaní? Samozrejme, že môže. O niektorých typoch ľudí sa hovorí častejšie, že bez tejto činnosti nedokážu prežiť, no nemusí to byť úplná pravda.

Určite si už niekedy počula, že tieto 3 typy ľudí sú považovaní za závislých na se*e. No každá minca má dve strany, preto netreba všetkých hádzať do jedného vreca.

Ľudia, ktorí pozerajú filmy pre dospelých

Ruku na srdce, kto z vás si nikdy nepozrel takýto film? Niektoré páry si to dokonca pozrú aj spolu namiesto predohry, aby sa lepšie navnadili a vzrušili. Prípadne hľadajú inšpiráciu na nové polohy, ktoré by mohli vyskúšať.

Niekedy sa k týmto filmom utiekajú aj ľudia s trochu odlišnými chúťkami a fantáziami. Ak nenájdu pochopenie u partnera či partnerky, prípadne ich takto nechcú zaťažovať, pozrú si film a to im stačí. Nerobí to z nich však závislých.

Ľudia, ktorí pravidelne mastu*bujú

Sebauspokojovanie je stále považované za tabu tému, no pritom ide o úplne bežnú vec v našich životoch. Aj odborníci sa zhodnú na tom, že pokiaľ ty sama nebudeš poznať svoje telo a nebudeš vedieť, čo ti robí dobre, tak to ťažko dosiahneš s niekým iným. A práve my ženy s tým mávame problém.

Veľa žien sa nedokáže urobiť pri partnerovi, aj keď sa ten veľmi snaží. Stačí jeden zlý pohyb a celé snaženie bolo márne. Preto je úplne v poriadku, ak mu v tom pomôžeš aj ty, prípadne to dokončíš, keď sa nebude pozerať. Niektoré páry dokonca robievajú to, že sa uspokojujú naraz a pozerajú sa pritom na seba.

Ľudia, ktorí vo vzťahu podvádzajú

To, že jeden z partnerov vo vzťahu podvedie, nemusí znamenať, že ho trápi závislosť na milovaní. Vo väčšine prípadov k nevere dochádza vtedy, ak vo vzťahu niečo chýba. Môže ísť, samozrejme, aj o problémy v spálni, no pokojne to môžu byť aj iné citové záležitosti.

Každý prípad nevery býva špecifický, preto sa nedá jednoznačne povedať, že by neverníci mali problémy so závislosťou.

Ak si sa aj ty sama našla medzi týmito typmi ľudí, nevešaj hlavu. Ako sme písali už v úvode článku, nerobí to z teba zlého človeka a podobné názory by sa zo spoločnosti už mali dávno vytratiť.

Závislosť môže ovplyvniť celý náš život a ak si myslíš, že si bez niečoho nedokážeš viac predstaviť žiť, mala by si prehodnotiť svoj život a svoje správanie. Neboj sa požiadať o pomoc rodinu či priateľov. Ak by si chcela vedieť, k akej závislosti má sklony aj tvoje znamenie, prečítaj si náš starší článok a odhaľ svoju slabinu, na ktorej môžeš popracovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating