freepik.com

Sľúbil si mi, že zostaneš. A kde si teraz?  Preč.

Kde je naše priateľstvo? Kde je naša láska? Kde sú naše spoločné výlety a prebdené noci pri hviezdach? Kde sú naše spoločné večery v kine alebo v divadle? Kde sú naše dobrodružstvá? Kde je náš úprimný smiech? Kde sú naše bozky a objatia? Kde sú naše sľuby, že budeme pri sebe v dobrom aj v zlom? Kde je náš vzťah? Toto všetko je preč.

A ja sa teraz so slzami v očiach pýtam prečo. Prečo si odišiel? Prečo si tak zbabelo utiekol?

unsplash.com

Vieš, často si hovoril, že ťa už nebaví to, ako musíš každý druhý mesiac riešiť iné dievča, inú ženu a to, že tak ľahko všetkých strácaš. Bol si smutný, nešťastný zo života a tvoj jas z očí sa vytratil. Myslela som si, že môžem byť tvoja hrdinka a zachrániť ťa. Teraz sa tomu smejem. Ako som ťa ja mohla zachrániť, keď ty sám si to nechcel?

Sľubovali sme si ako malé deti, že pri sebe zostaneme navždy.

Sľubovali sme si, že budeme pri sebe stáť v dobrom aj v zlom.

Sľúbil si mi, že ma nikdy nenecháš odísť.

Sľúbil si mi, že sa budeme milovať naveky.

Prázdne slová. Neviem čo som si myslela, keď som im verila. Bola som ešte to malé dievčatko, ktoré verilo snom o princeznej a princovi, ktorí žili šťastne až do smrti. No ty si princ rozhodne nebol. Skôr temný rytier bez srdca. Raz si mi povedal, že nikto na svete mi nemôže dať takú lásku, akú mi ty môžeš sľúbiť. Smiala som sa. Nahlas. Veľmi nahlas. Vtipne. Od srdca. A úprimne. Doslova som žrala všetko, čo si povedal. Verila som, že tvoje slovo je to pravé a ty máš vždy pravdu.

No doba sa mení.

16938822_1181154578649901_3386333689682296982_n quotecatalog.com

Viem, že raz príde muž, ktorý mi ukáže a dá lásku, ktorú chcem. Ktorú si zaslúžim a ktorú potrebujem. A nebude mi nič sľubovať. Bude to robiť bezpodmienečne. Pretože ma bude ľúbiť. Úprimne.

Sľúbil si mi, že zostaneš.

No teraz viem, že si zostať nemohol.

Pretože si ma neľúbil.

Zbohom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating