Photo by yanalya from Freepik

Nemusíme ti azda pripomínať, že partneri by mali byť vo vzťahu vyrovnaní, inak sa môže ľahko stať, že sa skôr či neskôr rozídu. Kedy si sa naposledy cítila pri svojej polovičke výnimočne a bola si skutočne šťastná? 

Možno si ani neuvedomuješ, že tvoj frajer sa k tebe správa tak, ako by sa rozhodne nemal. Možno si len hovoríš, že je to krátkodobá kríza, ktorá určite časom prejde. No čo ak nie? Ak tvoj drahý robí niektorú z týchto desiatich vecí, mala by si sa mať na pozore.

Čím viac vecí zo zoznamu na neho sedí, tým rýchlejšie by si ho mala poslať kade ľahšie, pretože je isté, že to s tebou nemyslí skutočne vážne a len ťa využíva.

Jeho názory a záujmy sú dôležitejšie než tie tvoje

Aj keď sa ťa náhodou opýta na tvoj názor, radšej uprednostní ten svoj, aj keď je nesprávny a ty si mu pritom poskytla rozumné argumenty? Alebo vždy robíte len to, čo chce on, pozeráte film, ktorý vyberie on a teba sa ani neopýta, čo by si chcela robiť alebo kam by si chcela ísť? S takýmto sebcom by si hádam nechcela ostávať.

Odmieta sa ospravedlniť, aj keď chybu urobil on

Áno, mužské ego je niekedy náročné poraziť, ale žeby nebol schopný sa naozaj ospravedlniť, aj keď si je vedomý svojej chyby? Asi sa nedokáže znížiť na takú úroveň, čo ho raz určite dobehne.

Nepíše ti

Netvrdíme, že ti musí písať každých 10 minút o tom, čo práve robí. Ale keď ti nenapíše celý deň a ty pritom vieš, že nerobí nič dôležité, čo by mu bránilo napísať, to je prinajmenšom trochu divné, nie? Nehovoriac o tom, ak sa ti neozve aj niekoľko dní. Ak by si pre neho bola dôležitá, asi by sa ti ozval, no nie?

zdroj: Photo by rawpixel.com from Pexels

Nerozprávate sa spolu

Aj keď ste náhodou spolu, nemáte sa o čom baviť a vôbec sa spolu nerozprávate o bežných veciach, problémoch, ktoré vás trápia alebo nepreberáte spoločné plány do budúcnosti? Nie každý chlap rád hovorí o svojich pocitoch, ale keď ti nedokáže povedať ani to, aký mal deň, asi nebude niečo v poriadku.

Nestará sa o teba, keď to potrebuješ

Zmeškala si autobus a on ti ani len nenavrhne, že by ťa odviezol? Vláčiš plné tašky z obchodu a on si vedľa teba len tak vykračuje? Ochorela si a namiesto toho, aby sa o teba postaral, musíš ty obskakovať jeho? Ak sa nemôžeš spoľahnúť ani na neho, tak na koho potom?

Cítiš sa pri ňom menejcenne

Aj keď sa pekne pripravíš, on ani len nepochváli tvoj výzor? Dáva ti vôbec nejaký dôvod na to, aby si sa pri ňom cítila výnimočne? Ver nám, že niekto iný by dal všetko za to, aby ťa mohol nosiť na rukách a zniesť ti aj modré z neba.

Nechváli sa tebou svojim kamarátom

Bola si vôbec niekedy vonku spolu s jeho kamarátmi? Na sociálnych sieťach nemá zverejnené žiadne spoločné fotky s tebou? Žena by mala byť ozdobou každého muža, ktorý sa rád pochváli. Ak ťa neberie ako výnimočnú, prečo by si mala v takomto vzťahu zotrvávať?

zdroj: Photo by rawpixel.com from Pexels

Dožaduje sa pozornosti

Ty si s jeho kamarátmi vonku nebola, no on tebe nedovolí chodiť von s tvojimi kamoškami a namiesto toho chce, aby si ostala doma a venovala sa len jemu? Zo začiatku sa ti to môže zdať milé, že chce s tebou tráviť čas, ale ak ťa bude takto dlhodobo obmedzovať, pôjde ti to na nervy.

Nechce posunúť vzťah niekam ďalej

Ste spolu už niekoľko rokov, ale stále máš pocit, ako by ste boli na začiatku? Žiadne spoločné plány, žiadne spoločné bývanie? Manželstvo je pre neho len zdrapom papiera? Toto nie je materiál na dlhodobý vzťah.

Trávi čas radšej s niekým iným ako s tebou

Kým on tebe zakazuje chodiť von s kamarátkami, on veselo každý večer chodí na pivo a od teba vyžaduje, aby si ho čakala doma? Alebo ak aj idete spolu vonku, tebe sa nevenuje a rozpráva sa len s niekým iným? Haló, dievča! Otvor oči a bež čo najrýchlejšie od neho preč!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating