pexels.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Spoznali sa v období, keď obom chýbala v živote blízka kamarátka, ktorá by ich povzbudila, v ťažkých časoch a tešila sa s nimi pri úspechoch. Od prvého momentu vedeli, že si budú rozumieť. Mali rovnaký zmysel pre humor, pochádzali z rovnakého prostredia a zdieľali rovnaké hodnoty. Obe milovali tanec, hudbu a dlhé večery pri víne.

Boli si stále bližšie a trávili spolu stále viac času. Naučili sa jedna druhej bezpodmienečne dôverovať. Zverovali sa navzájom so svojimi tajomstvami. Chodili spolu nakupovať, na kávu, na víno, niekedy spolu zhrešili dobrým koláčom a občas absolvovali aj nočný výjazd do baru. Vedeli sa spolu smiať, aj plakať.

Ich priateľstvo prešlo ťažkou skúškou.

Nie, nebola to vzdialenosť, ani nedostatok času. Problém bol inde, bol to rozdielny názor.

Ak máš vo svojom živote priateľstvo, o ktorom môžeš povedať, že má pevné základy, získal si do života jeden z najväčších darov. Vieš ako to spoznáš? Keď príde prvá nezhoda.

foto: pexels.com

Máš v živote naozaj blízku kamarátku alebo kamaráta (áno, aj muži dokážu byť dobrí kamaráti), si zvyknutá, že sa vo všetkom zhodnete. Veď práve preto ste kamarátky – máte rovnaké hodnoty, názory a životné postoje. Vaše priateľstvo prejde ozajstnou skúškou až vtedy, keď nastane životná situácia, v ktorej sa nezhodnete. Každá by ste ju riešili inak a každá máte iný názor. A to je úplne v poriadku. Je normálne, že sa nie vždy zhodnete na všetkom.

Ste kamarátky, máte sa rady a práve preto ste k sebe maximálne úprimné. Ak nezdieľate rovnaký názor, tak si to poviete. A to je správne. Vaše priateľstvo je pevné práve vtedy, ak Vás rozdielny pohľad na vec nerozdelí. Je jednoduché mať blízku priateľku, ak s ňou vo všetkom súhlasíš. Priateľstvo, ktoré sa tak ľahko neotrasie v základoch je ale také, ktoré pretrvá aj napriek menším rozdielom.

foto: pixabay.com foto: pixabay.com

Nie len partnerský vzťah je ten, na ktorom musíš pracovať a budovať ho. Aj kamarátsky vzťah potrebuje neustálu starostlivosť. Lebo ak ho zanedbáš, môže sa stať, že príde prvá nezhoda a Tvoje kamarátstvo nebude mať dosť hlboké a pevné korene na to, aby pretrvalo a aby to zvládlo.

O Tvoje kamarátstvo sa staraj, pestuj ho, venuj mu čas, pozornosť a starostlivosť, neodsúvaj ju kvôli novému vzťahu alebo novej práci na druhú koľaj. Len tak bude mať dosť pevné základy na to, aby obstálo vo všetkých skúškach.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife