instagram.com/emamuller

Ema Müller je mladá a inšpiratívna žena, ktorá sa snaží ukázať, že aj zlé dni majú svoje čaro, a ak aj nie, privedú ťa na správnu cestu.

Ema rozbehla projekt s názvom „Som bohyňa“, ktorý sa neskôr preniesol do hlbšieho významu. Mnohé z nás sa práve vďaka nemu, samotnej Eme a jej každodennému nadhľadu, začali tak naozaj aj cítiť. Na svojom Instagrame odkazuje ženám, aby sa milovali presne také, aké sú.

Aj bez ohľadu na to, aký strašný deň to bol, bez ohľadu na to, koľko sĺz vyplakali a koľko čokolády za deň zjedli, pretože aj tieto dni za to stoja. A tu čokoládu si, prosím, daj teraz aj ty, pretože si bohyňa.

My sme sa rozhodli Emu trochu vyspovedať a dať jej zopár otázok, ktoré určite povzbudia aj tvoj ťažký deň a veríme, že na konci tohto článku budeš plná energie a odhodlaná bojovať za ďalšie dni.

Poznáme ťa z Instagramu, no kto je vlastne Ema? Ako sa vnímaš ty sama?

To záleží na nálade a menštruačnom cykle. Teraz napríklad, je mi fajn. Vnímam sa pozitívne, nič extra mi na sebe nevadí, dokonca sa nenudím, keď som sama a nezačnem preto vyžierať chladničku a následne revať nad tým, že nič so svojím životom nerobím.

Momentálne žiješ v Paríži. Bolo ťažké odísť a zvykať si na „iný“ život? Poprípade, v čom bol rozdiel?

Prišla som sem v 18-ich, vo veku kedy posledné, čo si želáš, je zostať doma s rodičmi. Vyrástla som tu. Zdospelela. A to asi stačí.

Mala si niekedy problém so sebaprijatím? Ak áno, ako si to riešila?

Mám sa rada, nemám sa rada a ako sa poznám, vždy to tak bude. Preto sa snažím potichu pozorovať, čo mi robí dobre a čo nie. Počúvať sa a nerobiť si naschvály. Vymazať z hlavy tie neexistujúce ideály o dokonalosti a robiť všetko preto, aby som bola tou najlepšou verziou seba samej.

Si bohyňa, no čo by si povedala Eme, ktorá má zlý deň?

Bohyne predsa milujú zlé dni, aspoň sa môžu s niekým pohádať a vykričať si hlasivky!

Čo by si poradila mladým babám, ktoré sa nevedia milovať a ešte stále si tú cestu k sebaláske hľadajú?

Si bohyňa.

Na svojom instagramovom profile dodávaš odvahu dievčatám a ženám, no kto ovplyvňuje a motivuje teba?

Vy všetky.

Máš nejakú vlastnú myšlienku, ktorá ťa posúva vpred a s ktorou by si sa chcela podeliť?

Všetko je tak, ako chceš, aby bolo. Postav si teda krásny život, bohyňa!

Kde sa vidí Ema o pár rokov? Aké má plány do budúcnosti?

Aaaaaaaaah neviem, ale strašne sa na ňu teším!

Ak sa chceš nielen cítiť ako bohyňa, ale chceš tak aj vyzerať, Ema vytvorila dokonca aj vlastnú kolekciu svojich tričiek a mikín s nápisom „Som bohyňa“. Pred pár dňami predstavila aj limitovanú edíciu s nápisom „Som do seba“. Je naozaj dôležité, aby si prestala brať veci okolo seba príliš vážne a aby si sa zamerala na seba a to, kým si ty.

Na začiatok stačí, keď začneš robiť tieto veci. Prestaň ohovárať a žiarliť na iných ľudí. Sebavedomá žena verí sama v seba a nemá potrebu sa porovnávať s ostatnými. Prestaň sa tiež vyhovárať, ako je všetko náročné, radšej sa pouč z vlastných a nevzdávaj sa napredovať ďalej.

Uvedom si, že keď niečo naozaj chceš, môžeš to dosiahnuť. Prestaň sa obklopovať negatívnymi ľuďmi a negatívnou energiou. Buď sama sebou, užívaj si viac svoj život a BUĎ BOHYŇA!

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieRozhovory