thoughtcatalog.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Tak veľmi tento čin potrebuješ. Potrebuješ odpustiť, potrebuješ, aby ti bolo odpúšťané.  Chceš sa pohnúť ďalej, no sama vieš, že to bez toho nepôjde. Darmo sa budeš snažiť. Darmo zmeníš miesto či vymeníš ľudí. Ak to vo svojom vnútri nemáš vysporiadané, vždy ostaneš tam, kde aj si.

pexels-photo-29808 foto: pexels.com

Je ťažké odpustiť ľuďom, ktorí ti ublížili. Je ťažké povedať im, ako ťa to neskutočne zranilo. Namiesto toho, aby sme sa postavili za seba, za svoje city a pocity, len sťažka prehltneme trpké slová a myšlienky. Uvedomujúc si viac ako tá druhá strana, že náš vzťah s ňou je oveľa dôležitejší ako nejaké hádky či rozpory.  S hraným úsmevom na perách si potrasieme ruky so živým klamstvom a tvárime sa, že sme nad vecou. Žiješ  predsa iba raz, svet ide ďalej. Snažíš sa presvedčiť samú seba. Ale aj tak sa stane to, čo nechceš. Celý svet beží až strašidelne rýchlo, no ty si sa zasekla niekde v dobe, pre každého zabudnutej.

Myšlienkami blúdiš stále k osobe, ktorá ti tvoj žiaľ spôsobila. Rozpitvávaš váš vzťah, každý váš rozhovor, hádku. V jednej chvíli danú osobu nenávidíš a v druhej chvíli si uvedomíš, že prednedávnom ti tvorila väčšinu tvojho sveta a stále ju máš rada.  Nenávisť sa mení so smútkom či intrigami. Zrazu nevidíš na tej osobe nič dobré. Máš pred očami len tvoju tupú bolesť, ktorú si zahodila jediným podaním ruky. Teda aspoň naoko si to tak urobila…

woman-happiness-sunrise-silhouette-40192 foto: pexels.com

Mesiace utekajú a ty sa snažíš plynúť s davom.  Hrnieš sa dopredu novým možnostiam. Zamestnávaš sa, ako najlepšie vieš. Si obklopená ľuďmi, ktorí ťa majú radi a podporujú ťa. Sem tam priletí nejaká myšlienka či spomienka. Niekedy sa snažíš rýchlo ju potlačiť do úzadia. Inokedy nechávaš spomienky voľne plynúť.

Zmieruješ sa so všetkým, čo sa ti prihodilo. Liečiteľ čas topí tvoju bolesť a ukazuje očiam iný pohľad na vec. Stala si sa iným človekom.  Si osoba s ďalšou skúsenosťou. Zosilnela si, odpúšťaš a zabúdaš.

Pochopila si, že takto by si spálila len samú seba.  Pochopila si, že ľudia okolo teba sa menia. Niekto príde, niekto odíde ale tá osoba v zrkadle, tá ostáva stále.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife