unsplash.com

Možno nasledujúce riadky vyznejú ako niečo, čo zvládneš úplne jednoducho, ale keď sa zamyslíš a pokúsiš sa ich aplikovať do bežného života zistíš, že to až také jednoduché nie je. Je to výzva, ale ver mi, že to bude stáť za to.

Odpustiť

Určite poznáš ten pocit krivdy, keď Ti bolo ublížené, aj keď si sa snažila byť k svojmu okoliu čo najlepšia. Každej z nás sa to stalo. Ale tým, že sa budeš hnevať na človeka, ktorý Ti ublížil,

sa Ti neuľaví. Práve naopak. Ubližuješ tým len sebe. Ak nebudeš v sebe živiť hnev, nemá z čoho rásť a ty budeš vyrovnaná a spokojná. Ak nevieš ako na to, pamätaj- Karma dobehne každého. Toho kto ublížil, ale aj tebe sa vráti dobrý skutok, ak hnev prekonáš. Odpusť (aj tým, ktorí svoje skutky neľutujú) nie kvôli im, ale kvôli sebe.

pexels.com

Milovať samú seba

Možno sa to nezdá, ale uprednostniť seba pred všetkými ostatnými, milovať samú seba takú aká si, je jedna z najťažších vecí, ktoré sa musíš v živote naučiť. Áno, možno máš väčšie stehná ako tvoja kamarátka, nemáš ani lesklé vlasy po mame, ale máš hlboké oči, optimistickú povahu…skrátka niečo, čo ťa robí sebavedomejšou. To, čo musíš mať na sebe oceniť a prevyšuje tvoje nedostatky. Ver, že ani nedostatky nie sú prekážkou. Niekde na svete je niekto, kto práve tieto tvoje malichernosti bude považovať za krásne a výnimočné. Tak prečo sa trápiť?!

Tešiť sa na to, čo príde

Rob si plány. Ide leto, ak nemáš ešte plány s priateľmi, je najvyšší čas napraviť to. Ak nemáš na dovolenku čas, alebo peniaze, prečo neskúsiť aspoň víkendový pobyt niekde na Slovensku? Aj menšie plány dokážu spraviť radosť. Miest je na výber neúrekom. Uvidíš že aj pracovný týždeň v škole alebo v práci ti pôjde ľahšie, ak budeš mať niečo, na čo sa môžeš tešiť.
Okrem toho – pozri sa, kde si sa už teraz prepracovala. Netešíš sa na to kde budeš za rok? Na ľudí, ktorých budeš poznať a skúsenosti, ktoré budeš mať? Zamysli sa nad tým.

Zbaviť sa negatívnych ľudí

Nech to znie akokoľvek sebecky, ver, že nemusíš nikomu nič vysvetľovať. Nemusíš hľadať ospravedlnenia, ani dôvody, prečo sa s určitými ľuďmi nechceš vídať. Určite poznáš ten pocit, ako Ťa oberajú o energiu. Ako po rozhovore s nimi máš pocit, že aj slnko zašlo za oblaky. Počúvaš neustále sťažovanie sa na prácu, vzťahy, život…takto teda nie. Okamžite preruš vzťahy s ľuďmi, čo ti do života nemajú čo dať. Sama máš veľa vecí, ktoré musíš stíhať, potrebuješ v živote povzbudiť a nie riešiť problémy iných. Po čase si uvedomíš, že ti je bez týchto ľudí lepšie.

pexels.com

Netráp sa nad minulosťou

Samozrejme, najľahšie by bolo napísať- uč sa z chýb druhých. Z nich sa ale nikdy nepoučíš tak, ako keď sa sama popáliš. Po čase povieš- spravila som chybu, ale je to moja skúsenosť a ja teraz viem, že už tú istú chybu už viac neurobím. Neľutuj svoje omyly. Tie ti paradoxne dávajú do života viac, ako príjemné skúsenosti. Veľa vecí nezmeníš, ale môžeš zmeniť pohľad na ne. Tvoja minulosť možno bola ťažká, ale tvoja budúcnosť nemusí byť. Je na tebe ako sa zachováš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife