Je to vždy jedna krásna rozprávka, ktorá vraj väčšinou nemá zlý koniec. Nie vždy sa však naplní. Avšak je nezabudnuteľná. Každá jedna láska v tvojom živote bola rozprávka. Nebolo to vždy milé a krásne, ale bolo to nenahraditeľné.

Ten spôsob, akým si milovala.

Ten spôsob, akým miloval on.

My, ženy, si veľmi rady všetko prikrášľujeme. Vieme veci oveľa viac precítiť, zamýšľať sa a nájsť i v nemožnom možné. Ešte viac to platí o láske. Ktorá žena by nechcela byť milovaná? Ktorá žena by nechcela mať pri sebe oporu?

zdroj: unsplash.com

Je to úplne normálne. My, jemné stvorenia, milujeme veci, ktoré sú iné, ktoré nám dávajú pocit slobody a vďaka ktorým nám „rastú“ krídla.

Ak sme vo vzťahu, dávame to patrične najavo a málokedy sa stane, aby sme sa o to nepodelili aspoň s našimi najbližšími. Lásku vnímame ako tú, ktorú sme si zaslúžili, ktorú chceme mať celý život a ako tú, ktorá nás robí krajšími a šťastnejšími. A hlavne milovanejšími. Kto už len nechce milovať?

Zamýšľala si sa niekedy nad tým, prečo je pre teba láska dôležitá? Neviem, či si práve vo vzťahu, či nemáš zlomené srdce alebo či niekoho chceš. Láska je však podľa môjho názoru skoro u každého rovnaká. Nehovorím teraz o sebeckej láske. Hovorím o láske, kedy nič nečakáš naspäť, ktorá nie je o podmienkach, neustálych sklamaniach a hádkach. Je čistá. Je milujúca a je pozoruhodná. Tak isto ju vníma i žena, ktorá chce skutočnú lásku.

Keď je žena zamilovaná, hneď to zistíte. Je iná, je krajšia, inak vidí svet a správa sa inak. Väčšinou lepšie. Čím to je? Prečo v nás láska vzbudzuje rešpekt, pokoru, krajší pohľad na svet a my sme oveľa viac spokojnejšie? Tak ako stále píšem, lásku nemožno definovať a zaradiť ju. Neviem ju opísať. Je to niečo nadpozemské, niečo iné a niečo jedinečné. Tak isto sa poriadne nedá opísať ani zamilovaná žena. To musíme len zažiť. Vtedy to naplno pochopíme.

zdroj: unsplash.com

Mrzí ma, že dnes veľa žien túži po hocijakej láske. Nevadí im, ak je nepravá či falošná. Chcú ju mať hneď a berú každého, kto by ju chcel zdieľať. Neskôr sa čudujú, prečo práve ony majú nešťastie v láske, prečo si ony nemôžu nájsť toho dobrého muža a pýtajú sa, či vôbec láska existuje.

Dámy, toto ja nikdy nepochopím. Ak mi nejaké dievča/žena začne rozprávať o tom, že skutoční muži a láska vymreli a ony si už nikdy nikoho normálneho nenájdu, ale niekoho chcú lebo snáď nebudú samé, vtedy chytám kŕče a premýšľam, čo povedať k tomu neironické a inteligentné. Ženy, baby, slečny! Každá jedna si zaslúžime lásku, avšak nemôžeme si ju vynútiť, nemôže byť nasilu, narýchlo. Všetko má svoj čas. Ja viem, je to otrepaná fráza, ale je mimoriadne pravdivá. Stále sa len naháňame za láskou, za pocitom šťastia a väčšinou to skončí tak, že si na balkóne zapálime cigaretu znechutené a bez nálady a snažíme sa potlačiť naše emócie.

Týmto haníš zamilovanosť. Zamilovanosť nie je o tom, že sa bojíš, že sa neustále kontroluješ. Je to o láske. Je to o vidine, ktorá je nádherná. Je to nadpozemské. Ako aj ty.

Keď sa zamiluješ, zistíš to.

K tomu netreba slová.

Jednoducho to budeš vedieť.

Vychutnaj si to. Užívaj si to.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.