Myslela som si, že si to nedokážem predstaviť. Že nenájdem niekoho lepšieho ako si ty. Niekoho milého, krajšieho, pozornejšieho než si ty. Samozrejme, svet sa ale netočí okolo teba. Neprestala som žiť, keď si ma nechal.

Bol si celý môj svet. Bol si môj bezpečný prístav, môj chrám, moja záchranná loď.

Ale časom som dospela a uvedomila som si určité veci. Veci, ktoré som musela zistiť sama a poučiť sa na vlastných chybách. Nebol si dokonalý človek, nikto nie je. Ale ty si si myslel, že si ním bol.

Bolo to príliš dobré na to, aby to bola pravda. Myslela som si, že si ťa nezaslúžim. Dookola som sa pýtala prečo práve ja? A potom, potom keď si ma nechal všetko do seba zapadalo.

Si tak dlho preč.

zdroj: unsplash.com

Uplynuli mesiace, roky a ja v očiach iných ľudí vidím záblesk nádeje, že raz budem konečne šťastná. Už o tebe ale nesnívam, nechcem byť s tebou, nechcem ti v noci ležať na hrudi a neželám si, aby si mi volal.

A teraz, viem a cítim celým srdcom, že si nájdem niekoho iného.

Nájdem si niekoho, kto ma rozosmeje. Nájdem si niekoho, kto ma bude podporovať v mojich snoch. Nájdem si niekoho, na koho sa budem môcť spoľahnúť. 

Nájdem si niekoho, kto sa ma už viac nevzdá. Kto bude bojovať aj v tej najťažšej búrke. 

A tá osoba, ktorou som si myslela, že si ty, nie si ty. Už nie. Teraz nie.

Je to tak vtipné, až sa mi chce plakať. Aká naivná som bola. No moje srdce nie je po tvojom odchode ľadové, nie som sklamaná a ani naštvaná.

Stalo sa to z nejakého dôvodu. Bol si moja prvá láska a nevolá sa to „prvá“ láska len tak. 

Som rada, že sme sa stretli. Som rada, že si ma miloval. Som šťastná, že som mohla milovať ja teba.

Ale už neurobím takú chybu. A tak, jedného dňa budem kráčať po lúke plnej kvetov a nebudem smerovať k tebe, k prvej láske.

Ale k pravej láske. 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.