Buena Vista Pictures Distribution, odzadu.sk

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Tanečné filmy mali vždy niečo do seba. Dokážu rozosmiať aj rozplakať. Inšpirujú nielen k novým pohybom, ale aj k módnym trendom. Vybrali sme pre teba 5 filmov, ktoré sa zaručene oplatí vidieť. 

Hriešny tanec

Tanečným trhákom u mnohých generácií je jednoznačne film Hriešny tanec. Niet sa čomu čudovať, že ešte dnes si naše matky slastne povzdychnú nad Patrickom Swayzem, ktorý stvárnil v tejto snímke učiteľa tanca. Jennifer Gray zasa hrala 17-ročnú Frances, dcéru bohatých rodičov.

Zámožná rodina dobrých mravov prišla stráviť leto do rezortu na pláži. Dej sa však nečakane zvrtne. Učiteľ hriešneho tanca a nepoškvrnená Frances, nazývaná aj Baby, sa do seba zamilujú, pred sebou majú svoju prvú tanečnú súťaž a popri tom musia spoločne čeliť rôznym nástrahám. Klasika, pri ktorej sa budeš smiať aj plakať od dojatia.

Let´s Dance

Medzi najlepšie tanečné filmy sa radí aj príbeh tanečnej dvojice Tylera a Nory z filmu Let´s Dance. Keď sa spojí pohybový talent pouličného rebela s prvotriednou primabalerínou, tak z toho vznikne horúce tanečné číslo, ktoré sa zaručene oplatí vidieť.

Film vznikal za čias, keď bol street dance na výslní. Dievčatá a najmä chlapci nosili voľné tričká a široké tepláky, alebo rifle. Nepochybne k tomu patrila aj kvalitná obuv, na štýl dnešných Conversiek. Z tanečného výkonu v podaní charizmatického Chaninga Tatuma a zvodnej Jenny Dewan budeš unesená.


Zdroj: Odzadu.sk

Street dance

Príbeh prvého 3D tanečného filmu ťa zavedie do skúšobne baletu. Práve tam sa stretávajú dve rôzne skupiny tanečne nadaných ľudí – „baleťáci“, ktorí sa pripravujú na konkurz do britského Kráľovského baletu a tanečníci z ulice, ktorí v nových priestoroch začali trénovať na majstrovstvá v Street dance.

Medzi lídrami to vrie, robia si naprieky, no neskôr zistia, že keď spoja sily, získajú omnoho viac. Vo filme nechýba láska, emócie ani akcia či dokonalé tanečné outfity, ktorými sa môžeš inšpirovať aj ty.

Backstage

Len pred pár mesiacmi mala v slovenských a českých kinách premiéru snímka Backstage. Dynamická lovestory, v ktorej nechýba veľa tanca a dobrej hudby, ktorú naspieval český interpret Ben Cristovao. Ústredná dvojica príbehu, Mary a Buddy, si spokojne nažíva v prívese neďaleko mesta, v ktorom majú svojich kamarátov.

Vždy, keď majú všetci voľno, idú tancovať. Všetci snívajú, že sa raz ich tanečná skupina dostane do televíznej súťaže. Jedného dňa sa im to predsa len podarí, no s narastajúcim úspechom prichádzajú aj veľké obety. Ako to všetko spoločne zvládnu sa dozvieš vo filme.
Zdroj: Odzadu.sk

Nežiadaj svoj posledný tanec

Ak máš rada nefalšovanú romantiku, tak tento film bude niečo pre teba. Sára pochádza z malého mesta, no má veľký sen – stať sa baletkou prvej triedy. Avšak musí sa svojich veľkých plánov zriecť a cestovať za otcom do drsnej časti Chicaga. 

Napokon sa tam spriatelí s černošskou spolužiačkou Chenille a do oka si padne s jej bratom Derekom. Spája ich totiž spoločná vášeň pre tanec. No bude to stačiť na to, aby si boli navzájom verní a nevzdali sa ani svojich snov do budúcna?

Veríme, že sme ti ponúkli kvalitnú inšpiráciu na to, aby si si nielen vychutnala filmový zážitok, ale sa aj inšpirovala trendy outfitmi, ku ktorým by nemala chýbať ani štýlová a pohodlná obuv

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife