pexels.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

V živote nás učili, aby sme svoje emócie nedávali najavo. Aby sme sa vedeli ovládať a správali sa ako dospelí. Avšak niektoré znamenia to dohnalo až do bodu, kedy sa stali navonok emocionálne chladnými. Nedostupnými. Nie je to tým, že by necítili, práve naopak. Ich emócie sú hlboké, no naučili sa ich skrývať.

Postavili si múr, cez ktorý nepustia len tak kohokoľvek. Preto ak poznáš človeka narodeného v jednom z nasledujúcich znamení a zdá sa ti byť emocionálne chladný a nedostupný, nevzdávaj to. Maj trpezlivosť. Akonáhle si získať jeho dôveru, pustí si ťa bližšie a pochopíš, že to čakanie a úsilie stálo za to.

Škorpión: vysiela nejasné signály, až kým ťa nespozná

Vnútorný svet škorpióna je nekonečne farbistý a intenzívny, aj keď navonok pôsobí veľmi záhadne. Chce, aby si všetci v miestnosti mysleli, že nemá srdce, a to len preto, že si uvedomuje ako veľmi musí svoj svet chrániť. Cíti, že je nevyhnutné, aby skrýval svoje emócie, ktoré by nesprávni ľudia mohli využiť a pošliapať.

Strelec: emócie spracováva osobitným spôsobom

Strelec je známi svojou „superschopnosťou“ byť neustále pozitívne naladený. A keď nie sú schopní vidieť vo veciach to dobré, tvária sa, že ich to vlastne vôbec nezaujíma. To by bolo obdivuhodné, keby to bola pravda. Strelci milujú svoju slobodu a obávajú sa všetkého, čo by sa mohlo dotknúť ich citov. Aj keď si myslia, že svoje emócie dokážu skrývať za úsmev a vtipné reči, v spoločnosti, kde sa cítia bezpečne, svoje „steny“ odhodia.

zdroj: unsplash.com

Kozorožec: svoje emócie chránia tak dlho, ako vládzu

Ich život je o dosahovaní cieľov. Po dosiahnutí jedného sa ihneď ženú za ďalším. Ak by sa do niekoho zamilovali, tak by to všetko len skomplikovalo. A aj keď si myslia, že v živote im stačí kariéra a peniaze, niekde hlboko vo vnútri vedia, že jediné na čom záleží je láska. Len sa boja, že ak by ju ukázali, museli by sa vzdať svojich snov. Skôr či neskôr však zistia, že všetko, čo robia aj tak smeruje k tomu, aby raz mohli mať milujúcu rodinu.

Vodnár: svoje city si rád necháva pre seba

Človek narodený v tomto znamení miluje potulky svetom, pričom očaruje ľudí okolo seba svojou prirodzenou múdrosťou. Navonok by sa najradšej rozdali, no svoje vnútro a osobný život si držia riadne na uzde. Keď sa v nich emócie príliš nakopia, stratia sa. Aj keď sa tvária chladne a vzdialene, ver, že v ich vnútri je ohňostroj pocitov, ktoré si však chcú vyriešiť oni sami.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieHoroskopy