thoughtcatalog.com

Bola som hlúpa. Teraz to už viem, ale nikto učený predsa z neba nespadol. Avšak najvtipnejším aj tak zostáva to, že som celú zodpovednosť a pocit viny prebrala ja. Že to ja som sa celý čas ospravedlňovala. Chyba. Urobila som zo seba dievča, ktorým som nikdy nebola.

Pretože chlapci ako ty, robia z nás dobrých dievčat rozčertené fúrie. Celý náš život sa vyparil a s ním aj to pekné, čo sme spolu mali. Len tak z ničoho nič si hráč, ktorý nie vždy hrá čistú hru, našiel dievča a zmenil taktiku. A ja som si naivne myslela, že to bude stáť za to. Lebo ty si mi dával pocit, že za to stojím.

Nikdy sme nemali pravidlá a nikdy sme si nemysleli, že nejaké potrebujeme. Boli sme iba ty a ja v našej bubline. Ale čoskoro si začal vymýšľať. To chlapci zvyknú robiť. Vymýšľať dôvody, prečo to takto fungovať nebude a prečo som vždy na chybe ja.

pinterest.com

A tak sa koniec blížil, pomaly ale isto. Ty si to však naťahoval a držal si náš vzťah-nevzťah nad vodou. Tváriť sa nezúčastnene a ignorovať všetko, to ti teda išlo. Odháňal si moje pocity a tým si zničil „našu“ budúcnosť. Zbavil si sa svojej viny a vykrikoval, že sme nikdy naozaj netvorili pár, ževraj nemôže skončiť niečo, čo sa nikdy nezačalo.

Nechal si ma zranenú a frustrovanú, nemal si však právo…

elitedaily.com

„Čo je horšie ako nechať ťa ísť?“, naivne som si myslela. Horšie bolo skôr to, že až neskôr som všetko pochopila. Nie si sráč. Si skôr zbabelý a čistý sebec. Už viem, bola to len čistá pretvárka. Bojíš sa záväzkov, ale tak isto sa bojíš samoty a toho, že ti nebude mať kto dať pusu na dobrú noc. Ale aj tak sme podľa teba nikdy neboli spolu.

A možno som to znášala príliš dlho. Stratiť ťa bolo bolestivé, ale ja viem, že posunúť sa vpred bolo ťažšie. Ale už je to za mnou, prekonala som to, pretože ja nie som zbabelá.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating