thoughtcatalog.com

Áno, tá pekná ružová bublina praskla. Bolí to, ale načo si klamať, veď lží si už počula dosť. Ostali po nej len potrhané kúsky. Mozaika, ktorá už viac nedáva zmysel. Vieš, že by už nikdy nebola krásna, aj keď sa v hlave stále snažíš spojiť si ten obraz. Máš ho pred sebou, nemôžeš zabudnúť. Povieš si celý zoznam rozumných dôvodov, prečo by si ho mala vypustiť z mysle. No tvoje úsilie zlyhá vždy, keď sa tieto dôvody zrazia s citmi, ktoré v sebe nevieš potlačiť.

Myslíš si, že ťa najviac zasiahol práve váš rozchod? Omyl. Tvoj vlastný boj je to, čo ti ubližuje najviac. Cez deň vyzeráš vyrovnane, ale večer sa topíš v koktaily bezmocnosti, depresie, úzkosti, krásnych spomienok a nesplnených predstáv. Ráno ťa prebudí ďalšia nočná mora, a tak si povieš, že už naozaj stačilo. Výkyvy nálad ťa vyčerpávajú, takto pokračovať nemôžeš.

Ale prečo do toho neustále padáš? Pretože podvedome si permanentne hľadáš asociácie a rôzne spojenia. Všetko ti ho pripomína, nevieš ako ho vymazať. Myslíš na neho, lebo tie pozitívnejšie spomienky ti svojím spôsobom navodzujú niečo príjemné, aspoň navonok. Neakceptuješ prítomnosť, a tak si sa dobrovoľne rozhodla žiť v minulosti. Realita však na teba naráža na každom kroku, to je dôvod, prečo trpíš. Nezabúdaj, je to tvoja myseľ, tvoja voľba. Ty si osoba, ktorá môže všetko ovplyvniť.

pexels-photo Foto: pexels.com

Chceš zabudnúť? Tak zabudni! Ukonči to trápenie a buď opäť šťastná. Nepripisuj mu celú vinu za svoje nešťastie. Je pravda, že ti ublížil a zachoval sa odsúdeniahodné. To všetko je však minulosť, teraz je to v tvojich rukách a nechcem počuť nijaké výhovorky. Nechaj ho ísť. Rozhodol sa tak, nedrž ho. Možno si jedného dňa uvedomíš, že to bolo to najlepšie, čo si mohla urobiť. A ver mi, on bude tiež trpieť, ale o to sa už postará pani karma.

Nechcem už viac vidieť tvoj prázdny pohľad ani poblednutú tvár. Chcem, aby bola v tebe znovu iskra. Mladá žena, pôvabná a plná energie. Niekde v tvojom vnútri sa stále skrýva, stačí ju iba vyslobodiť. Prosím, zabudni na neho a vráť sa späť. Ja viem, že to zvládneš!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating