pexels.com

Každého mrzí rozchod. Mrzia nás nevyslovené „prepáč“ či „odpusť“. Mrzia nás chyby, slová a činy. Chceme zmeniť naše trápenie na radosť a odpustiť si. Sebe aj tomu druhému. Je to za nami. Naša láska. Tvoja láska. Bola len zlým načasovaním.

Zvláštne sa mi o tom píše, ale už dlho vo mne rezonuje táto téma. Existuje zlé načasovanie lásky alebo jednoducho to tak malo byť? Máš sa poučiť, ísť ďalej a pochopiť? Alebo vaša láska bola zlou zhodou okolností, zlým nastavením, zlyhaním a načasovaním? Existuje zlé či dobré načasovanie?

Mrzí ťa to. Lebo on ťa vedel potešiť, chápal ťa, mali ste svoje vtipy, radosti, milovali ste sa. Je to preč a ty premýšľaš, kde si urobila chybu. Kde on urobil chybu. Kde ste obaja urobili chybu.

pexels.com

Myslím si, že v niektorých prípadoch lásky platí zlé načasovanie. Niektorí ľudia spolu majú byť. Ale nie teraz. Musia vyspieť, pochopiť a zistiť. Nie pre každého je láska správne načasovaná a my občas zúfalé a vyčerpané odchádzame. Od lásky, od problémov.

Keby som ho tak radšej stretla o pár rokov…

Keby sme sa stretli v inej dobe… 

Na láske je zvláštne to, že príde nečakane, ale dá o sebe riadne vedieť. Niekedy je chcená, niekedy nie. Ale príde. Zasiahne. Zmení ťa. Zmení Vás oboch. Nie vždy však po zaľúbení zostáva. Občas zmizne. Bolestivo. Kruto. Zanechá stopy a ty už nikdy nebudeš ako predtým.

pexels.com

Bol náš vzťah len zle načasovaný?

Malo to byť inak?

Keby sme sa stretli o pár rokov neskôr, boli by sme spolu? Boli by sme vyspelejší a múdrejší? Alebo nás vzťah bol len najlepším načasovaním do našich životov, ktorý nás mal naučiť láske, porozumeniu a dôvere? Mali sme sa naučiť byť lepšími ľuďmi a odovzdávať lásku a dobro ďalej?

Prečo už nie sme spolu?

Pretože to tak malo byť?

Pretože to bolo zlé načasovanie? 

Drahá priateľka. Nesmúť. Raz pochopíš, čo Váš vzťah znamenal.

Raz to všetko bude dávať zmysel.

Raz pochopíš, prečo niektoré konce prinášajú nové začiatky.

Raz moja milá, to pochopíš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating