unsplash.com

Zázračná potravina, ktorá sa stále viac teší popularite najmä medzi mladými ľuďmi a ženami, ktoré dbajú na svoje zdravie a vizáž. Avokádo zaháňa hlad a je považované za zdravú potravinu. V poslednej dobe sa objavuje takmer v každom recepte fitness stravy a my sme hľadali jeho pozitívne účinky. 

1, V avokáde je vysoký obsah vlákniny, až 7 % hmotnosti, ktorá má výrazný vplyv na chudnutie a správne fungovanie metabolizmu.

2, Vysoký obsah vlákniny a nízky obsah sacharidov sú dva významné atribúty, ktoré by v kombinácii so správnou životosprávou mohli zabezpečiť aj úbytok hmotnosti. Ak chceš schudnúť, do jedálnička určite zaraď aj avokádo.

3, Ak sa chceš udržať vo forme no pritom jesť chutne, môžeš pokojne nahradiť klasické maslo kúskami avokáda alebo avokádovou nátierkou.

zdroj: pexels.com

4, Avokádo taktiež pomáha pri chronickej únave, priaznivo pôsobí na tráviaci trakt a zmierňuje menštruačné bolesti.

5, Ak chceš posilniť tvoje vlasy, rozhodne si dopraj avokádo, ktoré zlepšuje ich kvalitu.

6, Máš problémy s očami? Luteín získavame z rôzneho ovocia, pričom avokádo patrí k najbohatším zdrojom tejto pre naše oči tak prospešnej látky.

7, Avokádo vďaka svojim protizápalovým účinkom  a vysokému obsahu vitamínu E pomáha spomaľovať proces starnutia pleti a prispieva k tomu, aby ste sa mohli tešiť zo zdravej pokožky i vlasov.

Taktiež si z avokáda môžeš prichystať rôzne chutné jedlá:

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty