unsplash.com

UPOZORNENIE: Tento článok je pre obidve pohlavia a absolútne nenadŕža ani jednej strane. Každý máme chyby a každý sme jedinečná bytosť. Keby sme všetci rovnakí, asi by to bola nuda, všakže? 

Dnes sa lásky prirýchlo vzdávame. Akonáhle sa vyskytnú vo vzťahu problémy alebo zistíme chyby toho druhého a odložíme ružové okuliare, nastáva problém, ktorý vieme vyriešiť len jedným spôsobom. Rozchod. Vnímame ho ako stav, ktorý je síce nepekný a máme z neho pár týždňov či mesiacov skazené dni, ale vraj je nutný.

Avšak ak je úžasná, nebude to s ňou ľahké. Ak je to s ňou ľahké, nebude úžasná. Ak za to stojí, nevzdáš to s ňou. A ak to vzdáš, tak za to nestojíš ty.

Tento výrok platí nielen pre pánov, ale aj pre nás. Láska k tomu druhému znamená obetu, radosť, no i prekonávanie prekážok spoločne. Nie každý deň bude mať ten druhý náladu, a ty to budeš musieť rešpektovať. V láske sa učíte obidvaja a láska má byť bezpodmienečná. Hovorí sa, že na svete nie je veľa lásky, no ja si to nemyslím. Lásku pociťujeme všade a vidíme ju všade, avšak niekedy zatvárame oči a tvrdíme, že žijeme v povrchnom svete bez kúska citu. Jediné, čo môžeme urobiť, je „nechať sa nakaziť“ tou láskou a pochopiť, že je pre náš život potrebná.

zdroj: Photo by Devon Divine on Unsplash.com

Samozrejme, že nie som názoru, že by sme sa mali ponižovať a strácať svoju hodnotu na úkor druhého človeka, to určite nie. Avšak ver mi, že v tvojom vzťahu nebudú len krásne obdobia a nebude všetko úplne dokonalé. Zistíš, že aj ten druhý má chyby. Zistíš, že vie byť náladový a vlastne občas aj panovačný. Zistíš, že máš dve možnosti: Buď to prijmeš alebo nie. Nič zložité, no pritom tak komplikované.

,,Keď sa po­zriete bliž­šie na strom, všim­nete si hrče a odum­reté ko­náre, presne ako naše telá. Čo sa vďaka tomu na­učíme je, že krása a ne­do­ko­na­losť do seba krásne za­pa­dajú.“

 

Ver mi, drahý muž, či drahá žena. S tým druhým to nebude vždy med lízať a nie vždy sa ti to bude páčiť. Je však len na tebe, ako sa s tým vysporiadáš a ako to príjmeš. Vzťahy nie sú len také veci, ktoré vlastne nemajú žiadny význam a ty ľuďom neprikážeš, akí majú byť. Čím skôr to pochopíš, tým lepšie.

„Láska sa nevyhovára na nemožnosť, lebo si myslí, že všetko smie a všetko môže. Ľudská múdrosť sa naopak trasie pri každom kroku a neodváži sa pohnúť nohou.“  Terezie z Lisieux

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating