Jedna múdra veta hovorí, že život ťa naučí. No aby sme sa vyhli nejakým zbytočným krokom, poučiť by sme sa mali aj z chýb iných ľudí. A tiež od ľudí starších, ktorí nám mladším, dávajú celý čas dobre mienené rady, ktoré sme aj tak nikdy neposlúchli. Nuž, zdá sa, že nám to musel ukázať aj vlastný život.

Neplač, v živote ešte stretneš veľa chlapov

Ani nevieme spočítať, koľkokrát sme kvôli láske plakali. Najprv kvôli chlapcom, našim prvým láskam, potom kvôli chlapom, našim ozajstným láskam. Matky nám však vždy pripomínali, že v živote takých ešte mnoho stretneme, a že ten, kvôli ktorému teraz roníš slzy, rozhodne nie je tvoj posledný. Žiaľ, týmto slovám sa ťažko verí a prísť na to musíš až neskôr.

Nechoď von s odhalenými krížami

Holé členky, holé kríže, žiadna mikina, … naši rodičia si vždy robili starosť o naše zdravie. Pretože oni najlepšie vedia, že na ňom záleží najviac, a že jedného dňa sa tak môžeme vyhnúť zbytočným bolestiam. Nuž, my dávame prednosť skôr výzoru a aj toto je ďalšia rada, ktorej význam nám ešte dlho nedôjde. Všetky rady ohľadom zdravia sú však nad zlato.

Trpezlivosť ruže prináša

A pomaly ďalej zájdeš. Och, keby sme si tieto múdre vety zobrali k srdcu! Zabránili by sme toľkým bezhlavým rozhodnutiam a kixom, ktoré sme v zápale hnevu, vášne či nedočkavosti urobili. Je ťažké vydržať čakať, ak niečo veľmi chceme. Trpezlivosť je vlastnosť, s ktorou sa musíš narodiť, no občas by bolo iba užitočné, ak by si si na tieto slová spomenula.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.