unsplash.com

Ak chceš, aby do tvojho života prišiel správny muž, musíš byť správnou ženou. Veľakrát sa stáva, že vodu kážeme, no víno pijeme. Chceme dokonalého muža, úplne zidealizovaného a nereálneho. Chceme, aby bol skvelý, romantický, vtipný, pekný, milý. Chceme … No my nemusíme byť ani zďaleka také dobré, vtipné či romantické. Máme jednoducho hlúpe a nereálne očakávania.

Ak rozmýšľaš, prečo v tvojom živote stále nie je ten dokonalý a skvelý muž, ktorý by si ťa tak vážil, ako chceš, skús sa zamyslieť nad tým, ako sa správať.

Ak rozmýšľaš, prečo ťa chce každý muž len využiť, skús si pozrieť svoje príspevky, fotky a názory.

Ak rozmýšľaš, prečo si bola mnohokrát opustená a oklamaná, skús sa zamyslieť nad tým, ako konáš isté veci a ako sa správaš ku druhým.

zdroj: Photo by Annette Sousa on Unsplash.com

Je ľahké hodiť vinu na druhého a všetkých chlapov odsúdiť. Vraj sa dnes nechcú usadiť, vraj nás chcú iba využiť a už vôbec nechcú zažiť nič romantické. Vraj moc pijú, sú drzí, hlúpi a vlastne aj riadne sebeckí. No popremýšľaj, či tá chyba nie je aj v tebe. Spomeň si na ten minulý týždeň, kedy si sa opila do nemoty a chcela každého, kto sa priblížil. Spomeň si na to, ako si ho hneď odsúdila a zavrhla pred tým, ako si ho poriadne spoznala.

Stále hľadáme na druhom pohlaví chyby. Sme otrávené z toho, akých chlapov stretávame a akí muži nás chcú. Chceme tých hrdinov z filmov, ktorí sú vymyslení. Áno, prepáč, ale rozprávame sa na rovinu.

Čo tak prestať hľadať chyby na druhých a zamyslieť sa nad sebou? Nad tým, ako konáš, ako rozmýšľaš, kde v živote smeruješ a čo očakávaš?

zdroj: Photo by Sorin Sîrbu on Unsplash.com

Ja nehovorím, že si hlúpe dievča, ktoré si nič neváži, no treba sa zamyslieť reálne. Je to, čo chcem ponúknuť tomu druhému naozaj reálne? Je správne mať tieto očakávania od toho, ktorý má byť jedného dňa mojím mužom? Nerobím niekde aj ja chybu? Je všetko zlé iba u opačného pohlavia?

Nie každý je hlupák, nie každý nemá city, nie každý ťa chce využiť a nie každý je snob.

Ak chceš mať dobrého muža, buď dobrou ženou.

Ak chceš mať správneho muža, buď správnou ženou.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating