Albert Einstein raz povedal, že skutočná láska nemôže vzniknúť na prvý pohľad. Na prvý pohľad môže vzniknúť len začiatok skutočnej lásky. Čo je teda láska? Pocit, neha alebo túžba?

Láska je krásna. Je nevyspytateľná, je záhadná a tajomná. Nevieš, ako sa máš správať, ale vieš, čo cítiš. Tvoje pocity vrcholia, sú otvorené, priame a nebojácne. Si zrazu odvážnejšia. Si ako voda, ktorá vytvára isté tóny a on je tvojím prístavom. Ľúbiš ho a zároveň sa trocha obávaš.

Nevieš, čo máš robiť s pocitmi v tvojom vnútri. Nevieš ich regulovať. Snažíš sa ako môžeš, no on je všade. Je v seriály, je v knihe, je v piesni. Vidíš ho a počuješ. Okoloidúci chlap ti ho pripomína a ty sa naňho zahľadíš a usmeješ nevedomky. On ti vráti úsmev nevediac, že myslíš na iného.

zdroj: Photo by Hean Prinsloo on Unsplash

Pokračuješ ďalej a vidíš miesta, ktoré on miluje. Ideš okolo fitka a spomenieš si na neho, vidíš zrazu ako cvičí, ako sa na teba pozerá. Ideš na kávu a počuješ jeho smiech. Obzrieš sa a vidíš staršieho pána. Ideš s kamoškou do ZOO a vidíš jeho obľúbené zviera. Časom ti všetko zapadá.

Vidíš jeho auto, hoci v ňom nesedí. Počuješ jeho smiech, hoci to nie je on. Vidíš ho cvičiť, ale on tam nie je. Možno si myslíš že si sa scvokla, alebo že je všetko proti tebe a prenasleduje ťa. Žena, otvor sa. Ja som to už pochopila.

Časom sa človek dostane do bodu, kedy počúva len svoje srdce, ktoré silno prehovára. Prehovorilo aj do mojej zatrpknutej mysle. Je to neopísateľný pocit. Doposiaľ sa mi rozum so srdcom bili, každý mal svoje pre a proti, až nadišiel moment, kedy sa zladili a pochopili.

zdroj: Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

Pochopili podstatu, že mi chýba. Pochopili, že všetky jeho nedostatky mám rada. Pochopili, že on ma vie dostať do kolien. Viem, čo cítim. Nemusí byť pri mne, moje pocity sú vždy otvorené. Sú spokojné, pretože sú šťastné. Vedia, že keď príde, bude všetko tak ako má byť.

Že sa spoja dve osoby, dve srdcia. Vedia, že budú vytvárať spolu more. More nekonečna. More spomienok. More túžob. More lásky. Láska je aj o odvahe. O odvahe prekonať sa, spoznať samého seba a vyjadriť svoje emócie. Otvoriť sa jeden druhému.

Neskrývať sa a nebyť nedostupný. Nerobiť veci, ktoré nechceme, aby nám druhý robil. Neubližovať si. Ľúbiť sa.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.