Stále tvrdím, že každý sme iný. Kým jednému môže vyhovovať byť s partnerom 24 hodín denne, iný potrebuje trošku času osamote.

Myslím si, že na to, aby vzťah fungoval je potrebných veľa vecí a fyzická prítomnosť toho druhého patrí medzi ne. No odsúdiť vzťah len na základe toho, že spolu nemôžete byť každý deň je mrhanie. Prinášame ti preto 7 bodov, vďaka ktorým si uvedomíš, že vzťah na diaľku má svoje výhody, ktoré nie sú na zahodenie!

1. Vážite si spoločný čas

Čas, ktorý venuješ druhému človeku, je to najcennejšie, čo mu môžeš dať. Obaja to viete. Obaja máte svoje povinnosti, no aj napriek tomu, si ich dokážete zariadiť tak, aby ste sa stretli. Buď dvakrát za mesiac, raz za dva mesiac, alebo menej – či viac. Dôležité je, že si na seba viete nájsť čas a v tomto prípade ste pre seba prioritou. Ak sa vám obom podarí skonsolidovať program, viete, že to bude stáť za to.

2. Máte priestor chýbať si

Keď si s niekým každý deň, je jasné, že ti nebude chýbať. Vo vzťahu na diaľku sa však naučíš zvládať aj tieto pocity. Začiatky môžu byť ťažké a najhoršie bývajú prvé dni po tom, čo sa rozlúčite. Chýbate si a cítite, akoby vám niekto niečo zobral. Tento pocit nemusí byť negatívny, práve naopak, vzťah sa vďaka nemu posilňuje.

3. Stále si máte čo povedať

Je rozdiel, keď chodíš so svojim spolužiakom, s ktorým si každý deň a viete o sebe všetko. Postupne nadobúdate pocit, že nie je nič viac, čo by vás mohlo na sebe prekvapiť. No pri vzťahu, kedy dvoch ľudí od seba oddeľujú stovky kilometrov je to iné. Konverzácie na internete alebo cez skype sa nikdy nevyrovnajú tým reálnym. A tak, keď sa konečne zas stretnete, neviete sa prestať zhovárať. Zrazu je toľko vecí, ktoré mu chceš povedať, no cez internet by to nemalo ten správny šmrnc.

4. Nestrácate o seba záujem

Diaľka spôsobí, že tvoj partner je pre teba stále tak trochu tajomstvom. Rovnako tak aj ty pre neho. Nikdy na 100 % nevieš, čo ten druhý práve robí, aký mal deň, čo zažil. A tak, keď dostanete šancu spolu komunikovať, zaujíma vás aj to, čo mal ten druhý na obed.

5. Stále sa máš na čo tešiť

Už od malička milujem pocit, keď sa blížia Vianoce. Už dva týždne pred tým sa nesú vo Vianočnom duchu, kedy sa vnútorne teším. Tento pocit by sa dal veľmi dobre prirovnať k tomu, keď sa blíži vaše opätovné stretnutie. A nie je super mať vždy nejaký bod v živote, na ktorý sa môžeš tešiť?

6. Bez dôvery by to nešlo

Nikto nedokáže fungovať bez dôvery, rešpektu a tolerancii. Tieto tri veci, sú základom kvalitného vzťahu. A ten na diaľku by tiež nemohol fungovať, keby si svojmu partnerovi 100 % nedôverovala, pretože žiarlivosť by ťa mohla prevalcovať. No na také malichernosti vo vašom vzťahu čas nie je. Obaja si vážite, že sa máte a preto nebudete zbytočne rýpať a hádať sa.

7. Nikdy vo vzťahu na diaľku nestratíš samú seba

Zamyslela si sa niekedy nad tým, koľko ľudí prestane robiť vo vzťahu veci, ktoré pred tým milovali? Vykašlú sa na svojich priateľov, odmietajú pozvania na akcie a sú leniví zájsť si na hodinu volejbalu, či do fitka? A to všetko len preto, že majú pocit, že celý svoj čas musia a hlavne chcú venovať svojmu partnerovi. V tomto prípade to však nehrozí. Váš čas je rozdelený na ten, kedy ste spolu a potom ten, kedy máš čas sama na seba. Vďaka tomu  si dokážeš v pokoji splniť všetky tvoje povinnosti, bez toho aby si mala pocit, že niekoho zanedbávaš. Navyše ti zostane aj voľný čas, ktorý môžeš venovať svojim priateľom a blízkym zatiaľ, čo ste vy dvaja od seba.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.