Photo by Jonathan Borba from Pexels

Potrebuješ schudnúť či vyformovať svoju postavu? Týchto 7 cvikov ti v tom pomôže a výsledky uvidíš už v priebehu 4 týždňov. Pritom nemusíš míňať peniaze na fitko či rôzne nástroje na cvičenie. Postačí ti k tomu nadšenie do cvičenia a 10 minút z tvojho dňa.

Doska

Ako na to: Dôležitým pravidlom je, aby si dosku robila správne. Počas celého cviku si udrž rovný chrbát aj nohy, hlava je v predĺžení chrbtice.

Výsledok: Pokiaľ budeš tento cvik vykonávať správne, posilňuješ pri ňom brucho, chrbát, zadok, nohy a ruky. Tiež si vďaka nemu vylepšíš svoj postoj a držanie tela.

Kliky

Ako na to: Začínaš v pozícii doska, ibaže tvoje ruky sú vystreté. Pomaly choď dole, no zastaň až tesne nad podložkou. Uisti sa, že máš pevný chrbát, panvu aj nohy. Potom sa pomaly vráť do predchádzajúcej pozície.

Výsledok: Tento cvik má efekt na tvoju hruď, ruky a brušné svalstvo.

zdroj: pixabay.com

Cvik na stehná a zadok

Ako na to: Začínaš v takzvanej mačacej pozícii – kľačíš na kolenách a podopieraš sa rukami. Pomaly ťahaj ľavú nohu pokrčenú v kolene k hrudi a zároveň s ňou aj pravú ruku. Na chvíľu zadrž a potom ruku vystri dopredu a nohu dozadu. To isté urob aj s druhou nohou a rukou.

Výsledok: Skvelý cvik nielen na stehná a zadok, ale aj trup a hrudné svaly. Tiež v ňom zapájaš chrbtové svalstvo, zadok a pás.

Drepy

Ako na to: Postav sa na zem, nohy sú od seba v šírke ramien, chrbát je vystretý. Pomaly choď s vystrčeným zadkom nadol, akoby si si išla sadať na neviditeľnú stoličku, no dbaj na to, aby kolená nepresiahli špičky. Pokiaľ sa ti nedarí udržať balans, vystri ruky pred seba. Potom sa vráť do stojatej polohy, tak pomaly, ako sa len dá.

Výsledok: Posilňuješ zadné svalstvo , stehná a členky.

Cvik na brucho

Ako na to: Ľahni si na chrbát, ruky maj vystretá za hlavou, nohy pokrčené v kolenách, chodidlá sú pevne na zemi. Pomaly dvíhaj ruky spolu s hornou časťou tela a zastaň v strede – tak, aby telo vytváralo pravý uhol, pričom zadok je stále na zemi. Potom sa pomaly vráť do začiatočnej pozície.

Výsledok: Posilňuješ hornú časť tela a zároveň spaľuješ tuky.

zdroj: pixabay.com

Cvik na brucho a zadok

Ako na to: Posaď sa na podložku, podopri sa zozadu rukami, nohy pokrč v kolenách. Pomaly zdvihni zadok a vystretú pravú nohu dohora tak vysoko, ako sa len dá, na chvíľu zadrž vo vzduchu a vráť sa do pôvodnej polohy.

Výsledok: Posilňuješ svaly v páse, brušné svalstvo a zadok.

Cvik na pás

Ako na to: Ľahni si na brucho, ruky ohni v lakťoch a daj ich pod hlavu. Pomaly dvíhaj hornú polovicu tela tak vysoko, ako sa len dá, pričom panva musí byť stále na podložke. Na chvíľu zadrž a vráť sa do pôvodnej pozície.

Výsledok: Posilňuješ chrbtové a brušné svalstvo.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness