Dvojica sa smeje

Nezrelé správanie v spoločnosti

Ak tvoj priateľ často vystupuje neprimerane, hovorí nezrelé vtipy, alebo sa správa nevhodne v spoločenských situáciách, môže to byť znakom, že mu chýba sociálna zrelosť. Toto správanie môže byť pre teba a pre ľudí vo vašom okolí nepríjemné a môže viesť k pocitu hanby alebo rozčarovania.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Neochota rozvíjať vzťah

Nezrelosť sa môže prejaviť aj v neochote alebo nedostatku schopnosti rozvíjať a hlboko budovať vzťah. Toto môže zahŕňať nedostatok záujmu o tvoje potreby, pocity, alebo o spoločné aktivity, ktoré by posilnili vzťah.

Nedostatok finančnej zodpovednosti

Nedostatok finančnej zodpovednosti, ako je nezodpovedné míňanie, ignorovanie dlhov, alebo neplánovanie budúcnosti, môže byť tiež znakom nezrelosti. Finančná nezodpovednosť môže viesť k vážnym problémom v spoločnom živote.

Únik do virtuálneho sveta

Trávi neprimerané množstvo času hraním videohier, na sociálnych sieťach, alebo v iných formách úniku do virtuálneho sveta, na úkor reálneho života a vzťahov? Môže to byť znakom, že sa vyhýba dospelosti a realite.

Ak sa tvoj priateľ správa naozaj ako dieťa, vzťah s ním môže byť náročný. Je dôležité rozlišovať medzi občasnými momentmi nezrelosti a skutočnou nezrelou osobnosťou. Možno by bolo dobré porozmýšľať o vážnosti a budúcnosti tvojho vzťahu. Pamätaj, že vzťah by mal byť partnerstvom dvoch dospelých ľudí, ktorí sa navzájom podporujú a rešpektujú.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating