Dve ženy sa rozprávajú

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Komunikácia je dôležitá nielen vo vzťahu, ale aj celkovo v živote. Mnohým ľuďom robí problém viesť rozhovory s cudzími ľuďmi alebo napríklad small talky, ktoré sú v podstate o ničom. Chcela by si sa v tom zdokonaliť? Máme pre teba pár tipov, ako zlepšiť svoju komunikáciu a pozhovárať sa aj s neznámymi.

Všetko, samozrejme, závisí aj od situácie, v ktorej sa nachádzaš. Je rozdiel prehodiť pár slov s niekým na autobusovej zastávke alebo v obchode a s niekým blízkym. Keď sa ale budeš riadiť nasledovnými tipmi, tvoja komunikácia sa zlepší vo všetkých smeroch, bez ohľadu na to, s kým sa budeš rozprávať.

Nezabudni počúvať

Nie je umenie rozprávať, ale vedieť počúvať toho, kto hovorí. Nauč sa pozorne počúvať druhú osobu a reagovať na to, čo povie. Od toho sa hneď môžeš odraziť a získaš zároveň aj nové témy, o ktorých sa môžete baviť. Taktiež je dôležité nerozprávať len o sebe.

Ako sa zlepšiť v komunikácii
zdroj: Pexels/Nataliya Vaitkevich

Používaj komplimenty

Kompliment nikdy nič nepokazí. Nemusíš ich, samozrejme, používať nasilu, ale ak ťa niečo na danej osobe zaujme alebo sa ti zapáči, neboj sa o tom povedať nahlas. Môžeš tým prelomiť ľady medzi vami a bude sa v tvojej prítomnosti cítiť oveľa príjemnejšie.

Pozor na svoju reč tela

Reč tela je veľmi dôležitá a dokáže toho veľa prezradiť. Neuhýbaj pohľadom, ale taktiež nezízaj príliš dlho a uprene. Nezakladaj si ruky na prsiach, pretože tým by si dala najavo, že sa uzatváraš a nechceš viac pokračovať. Buď jednoducho uvoľnená, udržiavaj očný kontakt a ostatné príde samo.

Používaj otvorené otázky

Ak by si používala zatvorené otázky, na ktoré sa dá odpovedať len áno, nie, možno alebo neviem, ťažko by si pokračovala v konverzácii. Celé by to bolo také strojené a trápne. Preto sa snaž klásť otvorené otázky, ktorými sa dá komunikácia ďalej rozširovať.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife