Unsplash/Théo rql

Niektoré ženy sa slobodnými stali nedobrovoľne, iné si to vybrali a vyhovuje im to. Je jedno, do ktorej skupiny single dámy patria, v spoločnosti o nich kolujú rôzne stereotypné názory. A na niektorých z nich je dokonca aj niečo pravdivé. 

Ťažko im vyhovieť

Z predošlých vzťahov sa naučili, čo od neho chcú a naopak, čo nestrpia. Takže sa môže zdať, že im muži nevedia vyhovieť a považujú ich za náročné. V skutočnosti sú si však len vedomé svojej hodnoty a nechcú sa zmieriť s niečím horším.

Sú veľmi vyberavé

Tento bod súvisí s tým predošlým. O single dievčatách si ľudia myslia, že sú vyberavé, preto si nevedia nikoho nájsť. Niekedy je to však ako hľadanie ihly v kope sena. Takmer všetci dobrí muži sú už zadaní a asi žiadna sa nechce uspokojiť s tým, čo ostalo. Radšej byť sama ako v nešťastnom vzťahu.

Nechcú sa usadiť

Tie, ktoré sa pre slobodný život rozhodli dobrovoľne, by s týmto bodom určite súhlasili. Zatiaľ si chcú užívať a necítia potrebu usadiť sa, založiť si rodinu a porodiť deti tak, ako to od nich spoločnosť očakáva. A na tom nie je vôbec nič zlé. Takéto rozhodnutie by mali všetci rešpektovať.

Sú to karieristky

Úspech, dobrý plat a pracovné uplatnenie nie je len mužskou záležitosťou. Aj ženy túžia po dobre platenej práci, ktorá ich bude baviť a napĺňať. Preto ak takú nájdu, len ťažko sa jej dokážu vzdať na úkor rodiny. Snažia sa tak využiť svoj život naplno.

Tajne sa chcú vydať

Ktorá žena netúži po svadbe? Romantické filmy a rozprávky nás od detstva tak ovplyvnili, že v kúte svojej duše budeme vždy túžiť po dokonalom princovi, ktorý po nás príde na bielom koni. No niekedy trochu mešká alebo za seba pošle neadekvátnu náhradu.

Chcú byť nezávislé a feministky

Už dávno nežijeme v dobe, kde by ženy mali byť utláčané a sedieť potichu. Dokážeme byť rovnocenné spolu s mužmi, aj keď to naša spoločnosť nie vždy dokáže akceptovať. Čo je zlé na tom, že chceme mať rovnaké podmienky a možnosti ako ostatní?

Sú osamelé

Aj keď je žena šťastná a vyrovnaná s tým, že je single, raz za čas sa dostaví chvíľka, kedy jej to príde ľúto a môže sa cítiť smutne a osamelo. Ide však o chvíľkový skrat spôsobený často hormónmi. Takéto pocity ale neraz prežívajú aj tie, ktoré vo vzťahu sú.

Zostarnú obklopené mačkami

Keď sa povie slobodná žena, určite mnohým napadne starenka obklopená desiatimi mačkami, ktorým venovala celý svoj život. A pritom mať zviera je zodpovednosť, je jedno či ide o mačku alebo psa. Ak býva žena sama, takýmto spôsobom si nahrádza aspoň spoločnosť a vie, že doma na ňu čaká niekto, pre koho sa oplatí vrátiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife