Pexels/Anastasiya Lobanovskaya

Tiež si pri pohľade na niektoré páry povieš, aké majú veľké šťastie a že by si sa chcela aspoň na chvíľu ocitnúť na ich mieste? Nenechaj sa oklamať pozlátkou, niekedy je pravda na míle vzdialená realite. 

Chceš vedieť, či neklameš aj samu seba a či si náhodou neuviazla v tom nesprávnom vzťahu? Máme pre teba 9 znakov, ktoré ti ukážu, ako vyzerá falošná a predstieraná láska.

Dokonalosť len na sociálnych sieťach

Základným ukazovateľom je, že vzťah vyzerá dokonalý len na verejnosti a sociálnych sieťach. Spoločné večery, kino, darčeky či dovolenky. Pravdou však je, že akonáhle smartfón zhasne, končí aj celý vzťah. Dvojica sa v reálnom živote správa, ako by sa nepoznali a nemajú si dokopy ani čo povedať.

Nie nadarmo sa hovorí, že šťastné páry nemajú potrebu pretŕčať sa na sociálnych sieťach. Ak pridáš s priateľom spoločnú fotku raz za mesiac, nerob si pre to starosti. Šťastie a zážitky si užívate v daný okamih, nemáte potrebu zavesiť všetko na internet.

Vzťah nie je na prvom mieste

Pri neúprimnom zväzku partneri uprednostnia svoje potreby alebo povinnosti pred tými, ktoré sa týkajú vzťahu. Výhovorky zo spoločného programu, dlhšie ostávanie v práci, viac času tráveného s kamarátmi alebo rodinou. Vzťah nie je v tomto prípade prioritou.

Problémy s komunikáciou

Ak by bol váš vzťah v poriadku, dokázali by ste sa rozprávať aj dlhé hodiny. V prípade falošného vzťahu máte pocit, že si nemáte čo povedať. Rozhovory sa obmedzili na to, čo sa v v daný deň udialo alebo čo ešte treba urobiť. Žiadne slová plné nehy či vyznaní nečakaj.

Nezáujem o to, čo sa vo vzťahu deje

Pri predstieranej láske pár nezaujíma, čo sa deje s tým druhým. Žiadna pomoc, rady alebo utešenie, keď to je potrebné. Každý jednáte sám za seba a len ste sa nejakou náhodou ocitli v rovnakom byte a tvárite sa, že ste pár.

Strata romantiky a intímnosti

Ide o prirodzený vývoj udalostí. Keďže sa nezaujímate o to, čo toho druhého potešilo alebo rozľútostilo, neviete poriadne ani to, ako sa vzájomne potešiť a uspokojiť. Milovanie s predohrou nahradila príležitostná „rýchlovka“ bez akýchkoľvek emócií. Slová ako „milujem ťa“ sa vytratili z vašich slovníkov a objatie či bozky sú tiež skôr zriedkavé.

Spoločné plány neexistujú

Pri plánovaní budúcnosti nepozeráte na potreby alebo túžby druhého, všetko riešite sólo. Dokonca sa už ani nerozprávate o tom, že by ste podnikli niečo spoločne. Správate sa doslova ako dvaja spolubývajúci, ktorí sa však navonok tvária, že je všetko v absolútnom poriadku.

Žiadne kompromisy

Kým na začiatku vzťahu ste robili kompromisy bez problémov, pretože ste chceli vyhovieť tomu druhému, teraz to neprichádza do úvahy. Hľadíte len a len na seba a svoje potreby. Nedokážete sa prispôsobiť ani upustiť od svojich požiadaviek či názorov.

Snaha zmeniť jeden druhého

Ak niekoho miluješ, mala by si ho prijať a akceptovať aj s nedokonalosťami či chybami. Ak je vaša láska falošná, snažíte sa navzájom zmeniť, aby ste zodpovedali ideálu, ktorý ste si vytvorili. Nezáleží vám na tom, že by sa z vás stali úplne iné osobnosti.

Klamstvá na dennom poriadku

Zlatým klincom sú klamstvá. Žiadne príležitostné zamlčania alebo nevinné lži. Pravidelné zatajovanie, zahmlievanie alebo vymýšľanie si nereálnych príbehov. Ak sú vo vzťahu klamstvá, vytratila sa už akákoľvek dôvera.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating