Photo by Dương Nhân from Pexels

Možno ešte stále nie som pripravená na poriadny vzťah. Možno sa ešte stále príliš bojím a som zničená životom, no premýšľam. Neustále si želám, aby ťa tvoja životná cesta zaviedla priamo za mnou. Možno však najskôr musíme prejsť určitú životnú cestu, aby som bola schopná povedať ti tieto slová.

1. Milovala som ťa ešte predtým, než som ťa spoznala

Možno trúfalé tvrdenie, no vskutku pravdivé. Snažím sa dať ti všetko už teraz. Modlím sa za tvoj život. Modlím sa za to, aby si bol šťastný každým dňom. Aby si hľadal len tie dobré veci a z tých zlých sa poučil.

2. Buď presne taký, aký si teraz

Nie si taký, aký by si možno v hĺbke srdca chcel byť. Možno nie si spokojný so svojou výbušnou povahou a možno s tým, že tvoje sebavedomie nie je na správnom mieste. Možno si nečakal, že budem taká, aká vo svojom vnútri som. Vyčítaš si svoje tvrdenie a klamstvo, ktorému si uveril. Nevadí. Raz to bude v poriadku a všetky tieto klamstvá odídu.

3. Miluj ma so všetkým, čo mám

Budem úprimná. Nie som spokojná s tým aká som a nikdy nebudem. Vždy je čo zlepšovať. Moja podstata je príliš naivná, som naivný snílek, ktorý verí v dobro ľudí. Myslím, že snívanie má v našom živote opodstatnenie. Sny sú predsa prejavom nášho podvedomia. Všetko, čo teraz cítim, a čo ma napĺňa som ja…. Moje vnútro, ktoré miluje pomáhať iným. Miluješ aj moje bolesti, ktoré v sebe nosím?

4. Nestrácaj nádej vo svoje srdce

Tvoje srdce, ktoré bije láskou bolo mnohokrát zlomené a mňa to naozaj mrzí. Tvoja cesta bola príliš ťažká, ale tvoje srdce bije pre to moje. Ublížil si ženám, pretože ony ublížili tebe. Nebolo to správne, no teraz to už vieš. Museli sme si prejsť zlými cestami, aby sme našli tú spoločnú. Som vďačná, že si nestratil nádej v dobro žien, a že si nestratil svoje srdce.

5. Buď pokorný a úctivý

Muž, ktorý sa nebojí ukázať svoje zranenia. Nebojíš sa byť pokorný voči ženám. Skladáš úctu pred staršími a vážiš si prácu iných. Miluješ pomoc a tvoja empatia siaha niekam do výšky. Možno to nevieš, možno sa týmto veciam stále učíš. Možno to nikdy nebudeš vedieť úplne, no cením si tvoju snahu. Cením si tvoje láskavé srdce plné pokory.

6. Nemusíš byť dokonalý

Žiadna dokonalosť neexistuje. To ma nenaučila fyzika, ale život, v ktorom žijem. Všetko sa zdalo tak perfektne dokonalé, až som si uvedomila kopec chýb. Nič nie je dokonalé a ja už vôbec nie. Nosím so sebou kopec starostí a kopec vlastností, ktoré nie sú dokonalé. Som žena. Nie som dokonalá bytosť a tak túto vec nežiadam ani od teba. Buď svoj, pretože len a len ty sám si rozhorel moje srdce.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating