Škaredý make-up
YouTube/NikkieTutorials

My, ženy, už dobre poznáme triky, vďaka ktorým vyzeráme „prirodzene“ krajšie. Nielen malé detaily, ktoré nás robia výraznejšími, ale aj väčšie zmeny, vďaka ktorým sa pri pohľade do zrkadla cítime sebavedomejšie. No niekedy si ani nemusíš uvedomovať, že robíš presný opak. Aj keď si to možno nechceš priznať, upravuješ sa tak, že to nie je príťažlivé. 

Ak chceš pôsobiť ako prirodzene krásna dáma, vyhni sa týmto prehreškom. Zbytočne si tým kazíš imidž.

Žltá slama

Ktorá žena by nechcela mať iné vlasy? Dlhšie, lesklejšie, zdravšie? Niektoré túžia byť blond, no namiesto toho, aby sa zverili do rúk odborníka, farbia si vlasy doma a po svete chodia s čudnou žltou farbou, ktorá im hrivu dokonca spálila. Za krásne vlasy sa občas naozaj musí zaplatiť a výsledok je pritom brutálne rozdielny.

Blond alebo čierna?

Pri blondínkach ešte ostaneme, pretože častokrát môžeš na ulici vidieť také, na ktorých sa ti niečo nezdá. Napríklad, ak majú síce svetlé vlasy, no obočie kričí z tváre ako čierna lastovička, ktorá chce odletieť preč. Musíš si uvedomiť, že svetlovlásky majú prirodzene aj svetlejšie obočie, tmavé len zbytočne ťahá zrak.

Pozor na spoje

Keď sme pri vlasoch, ako sme už spomenuli, mnohé túžia mať dlhú hrivu. Našťastie, dnes sa dajú vlásky napojiť, no ak to robíš sama doma alebo u niekoho, kto na to nemá špecializáciu, zbytočne si budeš myslieť, že je výsledok super. Ver, že napojené vlasy veľmi dobre vidno a pôsobí to horšie, než keby si mala svoje krátke. Žiaľ, v tomto musíš investovať alebo sa radšej zamerať na zdravý rast.

Príliš veľa farieb

Či už v líčení alebo na outfite. Samozrejme, každý má svoj štýl a niektoré ženy milujú, keď ich look hrá farbami. No ak je ich zbytočne veľa, nepôsobí to ani pekne, ani žensky, ba dokonca, úplne to zatieňuje tvoju tvár či postavu. Pamätaj, že menej je niekedy naozaj viac.

Keď doslova zažiariš

Pri farbách musíme špeciálne pripomenúť aj to, že nie každému sa hodia príliš sýte či dokonca neónovo žiarivé farby. Ak si tmavý typ ženy, máš opálenú pokožku a čierne vlasy, ružový rúž a lá Barbie naozaj nie je pre teba. Budeš pôsobiť lacno. Pozeraj sa v zrkadle na seba ako na celok, ktorý musí ladiť. Ak nevieš, aké farby vyberať, kozmetička či predavačky v špecializovaných kozmetických predajniach ti poradia.

Make-up musí sedieť

Aj dnes si ešte mnoho žien kupuje make-up, ktorý im nesedí s farbou a tónom ich pleti. Majú pocit, že keď si vyberú tmavší, budú pôsobiť opálene, no efekt je skôr veľmi odpudivý. Najmä, ak zabudnú, že krk má úplne inú farbu. Výberu make-upu by si mala venovať dostatok pozornosti a dôkladne si ho roztierať. Má ti zjednotiť pleť, nie zmeniť jej odtieň.

Umelé sa nerovná pekné

Veľa žien žije tiež v domnienke, že čo je umelé, to je aj pekné. Vlasy, nechty, mihalnice, … a čím dlhšie, tým lepšie. Ak sa už chceš nimi vylepšiť, rob to s mierou, skôr si choď za tým, aby bol výsledok prirodzený, nie aby všetci okolo teba vedeli, že si niekomu platila za to, aby si sa takto zvýraznila. Keď to umelé bije do očí, nikto si nepovie, že si krásna. To určite nie je príťažlivé, lebo je jasné, že to nie si ty.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty