Pexels/Julia Suppes

Medzi zdravým sebavedomým, veľkým egom či povýšeneckým správaním, je veľmi tenká hranica. Ľudia okolo teba však ihneď pochopia, do ktorej skupiny patríš, pretože existuje niekoľko znakov, ktoré ťa ľahko prezradia.

Ak nasledujúcich 7 bodov opisuje tvoje správanie, potom ver, že ťa má len málokto rád. Povýšenecké ženy totiž nikto vo svojom živote nechce.

1. Rada sa chváliš

Čo si si kúpila, aký úspech si dosiahla, čo si zažila. Veľké i malé, materiálne i nemateriálne veci – to všetko sú tvoje obľúbené témy, ktorými sa chceš pred inými ľuďmi pochváliť a automaticky očakávaš, že ťa budú uznávať či ti dokonca závidieť, aby si sa cítila lepšia, než oni.

2. Myslíš si, že vieš robiť všetko lepšie

Nie len že chceš, aby si to mysleli oni, ale aj ty sama veríš, že si naozaj lepšia, než sú ľudia okolo teba. Múdrejšia ako spolužiačky, krajšia ako najlepšia kamarátka, šikovnejšia než tvoje kolegyne, vieš lepšie variť, máš krajší byt, vždy správne rozhodnutia, jednoducho, z teba by si mali brať príklad, no nie?

3. Chceš byť stredobodom pozornosti

Miluješ, keď sú všetky oči na tebe, keď na teba ženy žiarlia a muži ťa chcú zbaliť. Miluješ aj to, keď ťa počúvajú bez toho, aby ti skákali do reči a nechávajú ťa byť vždy hviezdou programu.

4. Hráš sa na dokonalý život

Najmä, nech to tak vyzerá na tvojom Instagrame! Túžiš po tom, aby tvoj život vyzeral božsky – chceš vyzerať skvele, chceš iným dokazovať, že máš na drahé oblečenie, dovolenky, že sa stravuješ v najlepších reštauráciách, navštevuješ prominentné podujatia, žiješ závideniahodný a dobrodružný život. Vieš, že realita je niekde inde a klameš tým len samú seba.

5. Nehovoríš o svojich skutočných pocitoch

Aj keď rada rozprávaš a miluješ spoločnosť, len málokto sa k tebe dostane skutočne bližšie. Ľudí si držíš od tela a svoje skutočné pocity či problémy nedáš najavo, aby si nepôsobila slabo a zraniteľne. Tvoje srdce je chladné.

6. Dávaš ľuďom nevyžiadané rady

Má niekto problém či dilemu? Hovorí niekto pri tebe o svojich rozhodnutiach, krokoch či plánoch? Pre teba je to možnosť vyjadriť svoj názor – teda, dávať človeku rady, ktoré sú podľa teba tie najlepšie, lebo by si to tak urobila ty. Lenže, zabúdaš, že ty nežiješ život všetkých naokolo.

7. Chceš, aby bolo vždy po tvojom

Si tvrdohlavá a nedokážeš robiť kompromisy. Vždy chceš, aby boli veci tak, ako si ich predstavuješ ty a to aj vtedy, ak hlavné slovo vôbec nemáš mať. Je ťažké priateliť sa s tebou a ešte ťažšie s tebou žiť v partnerskom vzťahu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife