Pexels/Marcelo Chagas

Psychické zdravie je rovnako dôležité ako aj fyzická kondícia. Keď sa staráš o svoje telo, aby vyzeralo dobre, potom dobre vieš, že bez pohody v mysli, sa dobre cítiť nikdy nebudeš. Každý deň k nám smerujú negatívne informácie zo sveta, zažívame ťažkosti v súkromí, v duši sa tajne trápime nad vecami, ktoré za to ani nestoja. Je najvyšší čas, aby si zapracovala aj na tejto stránke svojho bytia.

Pretože tvoje naladenie a práca s myšlienkami toho vedia zmeniť viac, než si myslíš. Ak sa zbavíš vecí, ktoré ťa zbytočne zaťažujú, bude sa ti žiť oveľa ľahšie. A tvoja vnútorná pohoda sa odrazí aj navonok. Aby to tak bolo, drž sa týchto pravidiel.

Nikdy sa s nikým neporovnávaj.

Slová Si jedinečná, nie sú žiadne klišé. Musíš si uvedomiť, že aj napriek tomu nikto nie je dokonalý. Častokrát sa zbytočne porovnávaš s inými ženami – či už výzorom, životným štýlom, správaním, úspechmi. To ti do tvojej duše neprinesie nič dobré, pretože vždy budeš vidieť „chyby“ iba na svojej strane. Tie vedú k pocitu menejcennosti, zníženému sebavedomiu a skončiť to môže až pri depresii. A to nechceš, však?

Minulosť už nezmeníš, no budúcnosť vieš ovplyvniť.

Žiť v prítomnom okamihu tak, že myslíš iba na to, čo bolo, to je neskutočná strata času. Čo bolo, sa už vrátiť nedá, tak sa tým nenechaj obmedzovať. Musíš prijať fakt, že to tak bolo a pozerať sa iba vpred – na to, čo skvelé ťa čaká, ísť si za svojimi snami a robiť všetko pre to, aby si mala krajšiu budúcnosť.

Nie vždy je všetko dokonalé, no tak to má byť.

Stále budeš mať pred sebou ťažšie skúšky, nepríjemné dni, sklamania, lenže to k životu patrí a len vtedy, ak sa s tým zmieriš, budeš nimi ľahšie prechádzať, pretože si budeš vedomá toho, že tak to funguje. A že vždy sa po búrke objaví slnko.

Byť občas sebecká je to najlepšie, čo si môžeš dopriať.

Mať otvorené srdce pre iných, to je veľká vec, no niekedy nemôžeš urobiť nič lepšie, než pozerať sa iba sama na seba. Ak chceš byť šťastná, tak si za tým musíš ísť, aj keby si musela povedať „nie“ niekomu inému. Sú situácie, pri ktorých sa nemôžeš vždy prispôsobovať iným, ak ťa to ubíja. Dopraj si pre seba to najlepšie, ak tým nikomu skutočne neublížiš, nič sa nedeje.

Čo nedokážeš ovplyvniť, to nerieš.

Sú veci, ktoré nás vedia poriadna nahnevať a chceli by sme s tým niečo urobiť, no nie vždy sa oplatí „pchať“ nos tam, kam nemáš. Nepotrebuješ mať všetko pod kontrolou a to, čo ovplyvniť nedokážeš, nestojí za tvoju energiu, čas ani námahu. Ak to nebude pre teba dôležité o rok, potom tomu nevenuj pozornosť ani dnes.

Počúvaj svoje vnútro.

Ak si unavená, tak sa vykašli na „povinnosti“. Ak sa ti chce plakať, tak len plač. Keď sa chceš nahlas smiať, tak to urob. Keď sa potrebuješ vykričať, tak to zo seba vypusť. Všetkým emóciám nechaj ich prirodzený priebeh, nedus ich v sebe, inak ťa celú pohltia a ty budeš pod tlakom, ktorý ťa bude ubíjať. Nikdy sa nehanbi za to, čo cítiš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife