šťastné páry

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Kvalitný vzťah je miestom, kde panuje vzájomná náklonnosť a dôvera. Ľudia prejavujú lásku veľmi individuálne. Existuje vôbec recept na spokojnosť vo vzťahu? Ak áno, tak sú to iste veci, ktorým sa šťastné páry vyhýbajú priam oblúkom. Toto je 6 bodov, ktoré v žiadnom prípade nerobia.

Priorizujú všetko okrem partnera

Zrelý a vážny vzťah by mal mať určené priority. Číslom jedna je teda tvoj partner. Dá sa povedať, že šťastné páry nikdy neodsúvajú polovičku na druhú koľaj. Prvenstvo vašich spoločných záujmov je, samozrejme, ten druhý. Preto si pozorne utrieď svoj zoznam hlavných záujmov.

šťastné páry
zdroj: Unsplash/Alesia Kaz

Rozhodujú jeden za druhého

Či už rozhodovať za tvojho partnera v jeho spoločnosti, alebo rovno sa rozhodnúť bez jeho neho, sa javí ako toxické. A práve preto dvojice, ktoré si sú súdené, nikdy nerozhodujú na základe jedného názoru. V praxi to vyzerá tak, že si obaja sadnete, pozhovárate sa a dohodnete sa na riešení, čo bude vyhovovať aj tebe, aj tvojej polovičke

Urážajú sa a používajú škaredé slová

Ani v tom najväčšom hneve by sa človek v úprimnom vzťahu nemal ponížiť na túto úroveň. Slová, ktoré venuješ v zlosti, by mohli mať dopad na vašu budúcnosť a často sú to vety, ktoré si pravdepodobne ani nechcela vysloviť a nemyslela ich vážne. Tie sa však už nedajú vziať späť a tvojej polovičke utkvejú v pamäti možno aj navždy. Šťastné páry tento bod striktne dodržiavajú.

pár na trávniku
zdroj: Unsplash/tabitha turner

Strávia deň bez bozku

Ak ráno začneš deň bozkom, budeš ho mať úspešný. Ak ale zakončíš deň bozkom, budeš veselšia a dvakrát tak úspešnejšia. Zamilované páry si neodpustia jediný deň bez takéhoto prejavu lásky. Je dôležité, aby sme sa zbližovali nielen psychicky, ale aj fyzicky a práve bozky sú bránou k láske toho druhého. Ak si budeš chcieť pusu jeden deň odpustiť, poriadne si to prv premysli.

Uzatvárajú sa do seba

Kedysi si sa mohla uzavrieť sama do seba, pretože si riešila svoje vlastné a osobné problémy. Teraz si však v zrelom vzťahu a na akýkoľvek problém máš po ruke „odborníka“, ktorý ti vie poradiť. Nielen preto, aby si sa cítila lepšie, ale tiež by si si mala uvedomiť, že takto blízky človek by ti nikdy neprial nič zlé. Spoľahni sa a vyrozprávaj sa partnerovi, ktorý ti bude iste nápomocný a k dispozícií vo dne i v noci.

objímajúci sa pár
zdroj: Unsplash/Sebastian Mark

Hádžu vinu na partnera

Z času na čas si každý pár prejde veľkou i malou hádkou či výmenou názorov. Aký je rozdiel medzi šťastnými a menej spokojnými pármi? Tie, ktoré sa radia do prvej spomenutej možnosti, nehádžu vinu na priateľa alebo priateľku. Niekedy je lepšie trocha popremýšľať a chybu si priznať.

Ak si stále nie si istá, či robíš všetko správne, môžeš nakuknúť do nášho staršieho článku, kde píšeme o tom, čo šťastné páry v živote dodržiavajú. Prípadne TU zistíš, či sa tvoj vzťah náhodou neblíži ku koncu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating