Po rokoch to môže byť s partnerom stereotypné, ba niekedy až nudné. Určite si už neraz premýšľala nad tým, ako dodať iskru dlhodobému vzťahu, aby to fungovalo ako na začiatku, keď ste sa spoznávali. Samozrejme, že presne také isté to už asi nikdy nebude, no minimálne by ste sa o to mohli pokúsiť.

Niekedy stačí urobiť pár vecí, detailov v živote a vašom správaní inak a uvidíš, že sa to hneď zmení k lepšiemu. Máme pre teba 6 overených tipov, ako dodať iskru aj tomu najstereotypnejšiemu páru. Tieto veci môžeš skúšať postupne, nemusíš urobiť všetky zmeny naraz.

Dôležité je užívať si jeden druhého a mať radosť z toho, že pracujete na svojom vzťahu. 

Buďte viac spontánni

Neseďte stále doma alebo nerobte len to, na čo ste zvyknutí. Je síce super, ak máte nejaký program a aktivity, no ak sú stále rovnaké, časom vás to omrzí. Raz za čas dobre padne, ak si nič nenaplánujete a len tak sa rozhodnete, že niečo podniknete.

Nehľadajte výhovorky a spôsoby, prečo by to nešlo. Spontánnosť dodá viac energie nielen do vášho vzťahu, ale aj celkovo do vašich životov. Budete mať z nich väčšiu radosť a budete sa tešiť na každý nový zážitok.

Robte veci ako na začiatku vzťahu

Ako ste trávili voľné chvíle v prvých mesiacoch či rokoch vzťahu? Určite to nebolo len vysedávanie pred telkou, ale boli ste viac aktívni. Prečo to nerobíte aj teraz? Spomeňte si na činnosti, ktorým ste sa venovali a začnite ich robiť znova.

Možno ste chodili na výlety alebo do obľúbenej reštaurácie, cukrárne či pokojne aj baru. Každá minúta strávená mimo stereotypu dokáže zlepšiť vzťah a dodať mu iskru.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

1 2
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.