Pexels/Maria Orlova

Cesta za vysnívaným chudším bruchom neznamená len potenie sa pri brušákoch. Dbať by si mala na viacero faktorov, ktoré ti tvoj cieľ priblížia rýchlejšie a efektívnejšie. Ak sa pri svojom workoute zameriavaš práve na túto časť tela, nezabúdaj na týchto 6 pravidiel.

Pravidelné kardio

Na celkové chudnutie a nabratie kondície nie je nič lepšie ako kardio cvičenie. Je jedno, či preferuješ beh, rýchlu chôdzu, kardio workouty alebo len dlhé prechádzky. S pravidelným pohybom sa tvoje bruško bude meniť rýchlejšie.

V strave nezabudni na probiotiká

Strava hrá dôležitú rolu, preto by si mala jesť pestré a kvalitné potraviny, s ktorými sa udržíš fit. Keď sa zameriavaš na brucho, nezabudni na probiotiká. Tie pôsobia na náš tráviaci trakt – podporujú a uľahčujú trávenie. To znamená, že prebieha rýchlejšie a telo neukladá nadbytočnú energiu získanú z jedla do tukových zásob.

Pitný režim robí zázraky

Základné pravidlo pri zdravom životnom štýle či chudnutí: pi dostatok tekutín! Bez toho to nepôjde tak ľahko.

Vynechaj alkohol a sladkosti

Hovorí sa, že pre krásu sa občas trpí. Ty pre svoje bruško budeš musieť trpieť tak, že si jednoducho nedopraješ horalku každý deň a colu s vínom na večeru. Na nezdravé návyky zabudneš rýchlejšie, ako si možno myslíš.

Dbaj aj na relax

Psychika má veľký vplyv na telo. Keď si oddýchnutá, nestresuješ sa a máš pravidelný a kvalitný spánkový režim, k svojmu cieľu sa dostaneš rýchlejšie. Celková pohoda je dôležitým faktorom pri chudnutí.

Pusti sa do challenge

Okrem kardia sa zameraj aspoň 3x týždenne aj na precvičovanie brušného svalstva. Ideálne je prekonať sa a pustiť sa do rôznych výziev, ktoré nájdeš na internete. V nich nájdeš presné cviky a motiváciu na to, aby si sa nevzdala.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness