weheartit.com

Pripravili sme pre teba 6 skvelých hororov, pri ktorých svetlá v izbe asi nezhasneš. 🙂

The Sixth Sense

Revolučný film, skvelé herecké výkony, veľmi netradičný scenár a kopa napätia. Výborný psychológ Malcom Crowe má za sebou traumatizujúci zážitok. Bývalý pacient sa vlúpal do jeho domu a skôr, ako spáchal samovraždu, sa ho pokúsil zabiť. Bol to trest za to, že mu nedokázal pomôcť. Neskôr sa ponorí do práce a venuje sa novému pacientovi Colovi, ktorý vidí duchov v tých najneočakávanejších situáciach. Skutočne revolučný duchársky film s jedným z najoriginálnejších záverov v dejinách filmu.

The Shining

Kultová záležitosť od Stevena Kinga. Jack Torrance hľadá pokojné miesto pre písanie svojho nového románu, a tak príjme ponuku robiť správcu odľahlého horského hotela. Pri úvodnom pohovore sa dozvie i hroznú historku o svojom predchodcovi, ktorý zošalel zo samoty a odlúčenia a zavraždil svoju manželku a dve dcéry. Onedlho zistí, že začína prichádzať o rozum.

 

Hush

Pre Maddie znamenalo tínedžerstvo peklo. Prestala rozprávať a ohluchla. V dospelosti je pre takýchto ľudí veľmi ťažké nájsť zamestnanie, takže sa Maddie uchýlila na samotu a stala sa spisovateľkou. V blízkosti žijú jej priatelia John a Sarah, ktorí sa s ňou občas stretávajú. Po jednom obyčajnom stretnutí so Sarah sa však pred jej dverami objaví neočakávaný hosť. Neznámy muž s maskou na tvári a kušou v ruke sa snaží dostať do jej domu, pričom je jasné, že sa nejedná o žiadnu priateľskú návštevu.

The Conjuring

Jeden z najlepších hororov, Conjuring, z roku 2013 zachytáva hrôzostrašný prípad z domu v Amityville, ktorý nebol však prvý v tomto meste. Horor je natočený podľa skutočných udalostí a hovorí príbeh svetovo známych vyšetrovateľov paranormálnych javov, Eda a Lorraine Warrenových, ktorí boli pozvaní na odľahlú farmu, aby pomohli rodine terorizovanej temnými silami.

The Witch

Tomassin je najstaršia dcéra farmára Williama, ktorej jedného dňa za záhadných okolností, zmizne priamo z pred očí, najmladší zo súrodencov na ktorého mala dohliadať. Z daného nešťastia je obviňovaná najmä matkou, ktorá trvá na jej odchode z domu, pričom žiada aby odišla do zámožnej rodiny za prácou slúžky. Daná tragédia však bola len začiatkom z množstva nešťastí, ktoré čoraz viac začínajú prenasledovať mnohopočetnú rodinu zúfalého farmára. Zo všetkého je čoraz viac obviňovaná mladá Tomassin, ktorá je doslova označená za čarodejnicu. Je tomu naozaj tak? Alebo v neďalekom, temnom lese sídli tajomné zlo, ktoré sa snaží o ovládnutie členov rodiny?

1922

Farmár Wilfred James sa v roku 1922 rozhodne s pomocou svojho syna Henryho zabiť svoju manželku Arlette, aby tak získal peniaze. Krátko po tom, čo jej telo zakopú do starej studne, začne mať Wilfred vidiny a bude čeliť podivným útokom agresívnych potkanov. Wilfred si začína myslieť, že jeho brutálne zavraždená manželka ho prenasleduje.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife