Unsplash/Taisiia Stupak

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Už nikdy sa nezopakuje a už nikdy nebudeš mať druhú šancu na to, aby si spravila ten správny prvý dojem. Keď sa chystáš na prvé rande, vieš, že si plná očakávania, ale aj mierneho stresu. Prvé stretnutie s niekým, s kým by to mohlo smerovať k vzťahu, so sebou prináša určité pravidlá, ktoré by si mala dodržiavať. Tentokrát sa pozrieme na tie, ktoré ťa ochránia od toho, aby si čaro medzi vami úplne nepokazila.

Vzájomné sympatie sa totiž môžu veľmi rýchlo vytratiť, ak vytiahneš témy, ktoré sa k tomuto momentu absolútne nehodia či spravíš niečo iné nevhodné. Na čo si teda dať pozor na úplne prvom rande?

Spomienky na ex

Toto je téma, ktorú pri prvom stretnutí vynechaj úplne. Ak s tým nezačne on alebo k tomu vaša spontánna diskusia nepovedie prirodzene, potom spomienky na svojho ex nevyťahuj. Keď si hľadáš niekoho nového, určite nechce počúvať o niekom, kto už tvoje srdce kedysi mal. Ak začneš hovoriť o bývalom, dávaš znamenie, že si sa ešte cez neho nepreniesla a možno nie si pripravená posunúť sa ďalej, čím úplne zničíš dôvod vášho stretnutia.

Príliš tlačíš na pílu

Ešte o sebe toho veľa neviete a ty už riešiš to, kde by ste spolu mohli žiť či ako by asi vyzerali vaše deti. Trošku spomaľ, drahá. Vieme, že keď ti je daný človek sympatický a už dlho túžiš po vzťahu, len ťažko sa vieš ovládať, no takto by si mohol pomyslieť, že si blázon, ktorý sa chce čo najskôr vydať a nič iné pred očami nemá.

Ty ako hlavná téma

Prvé rande je o tom, aby ste sa jeden o druhom dozvedeli toho čo najviac a zistili, či medzi vami preskočí nejaká iskra, ktorá povedie aj k druhému stretnutiu. No ak to berieš ako prehliadku tvojej osobnosti a neustále len rozprávaš o sebe, nikoho nepresvedčíš, že máš o toho druhého záujem. Budeš vyzerať ako sebecká dáma, ktorá si prišla len užiť pozvanie na večeru a nič viac.

Keď ťa premôže hanblivosť

Opačným prípadom je situácia, kedy sa budeš toho druhého tak hanbiť, že z teba ledva vyjdú nejaké slová. Samozrejme, nikdy nevieme, ako sa pri cudzom človeku správať alebo ako nájsť vhodnú tému, no vždy buď sama sebou. Ak budeš len ticho, bude to tak trápne, že to obaja budete chcieť čím skôr ukončiť. A trikrát hádaj, či si to on bude chcieť ešte zopakovať.

Pozor na alkohol

Čo si budeme hovoriť, pohár vína je pri takom rande niečím bežným. Alkohol pomaly búra zábrany a zbaví ťa aj spomínanej hanblivosti. No ak to s ním preženieš, na toto rande nemusíš spomínať v dobrom. Ktorý chlap by už bol spokojný s tým, že sa mu (ne)partnerka na schôdzke opila a musel sa o ňu postarať? Teda, ak by to spravil, pretože sú aj takí, čo by sa na teba vykašľali. Dalo by sa to pokaziť ešte viac?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating