thoughtcatalog/pinterest.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

O mede sa hovorí ako o tekutom zlate. A existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo sa mu tak hovorí. Med nie je len skvelou potravinou, ktorú môžeš využiť ako zdravšiu alternatívu sladidla. Existuje veľa ďalších spôsobov, ako ho môžeš využiť. Je skvelým pomocníkom nie len v kuchyni, ale má pozitívne účinky aj na zdravie a krásu.

pexels.com

Med ako najlepší liek na choroby

Pamätám si z môjho detstva, že med bol pre nás najlepším liekom na všetko. Niekedy sme si zobrali pohár, poriadne veľkú lyžicu a len tak ho jedli, keď sme mali boľavé hrdlo. Inokedy nám mamina pripravila mlieko s medom a maslom, a tak vyliečila nie len chorobu, ale pomohla aj k lepšiemu spánku.

Med okrem iného podporuje imunitu, dodáva telu veľa dôležitých vitamínov, je výbornou prevenciou vzniku anémie. Pomáha tiež pri problémoch s trávením a má priaznivý vplyv na znižovanie krvného tlaku. Med však nie je prospešný len pre fyzické zdravie, pomôže ti  zbaviť sa stresu a zlepší tvoj spánok. V kombinácii so zázvorom môže dokonca pomôcť pri ranných nevoľnostiach v tehotenstve.

Med ako pomocník pri kráse

O tom, že je med skvelým pomocníkom pri liečení mnohých chorôb si už pravdepodobne počula. Vedela si však, že môže pomôcť aj tvojim vlasom, nechtom a pleti?

Ak ťa trápi suchá pleť, skvelým pomocníkom ti môže byť maska z 2 lyžíc medu, 2 lyžíc olivového oleja a bieleho jogurtu. Pri problémoch s lupinami je skvelým riešením spojenie medu so zapareným sušeným rozmarínom a jablčným octom. Ak sa ti často stane malá nehoda a na ruke sa ti objaví drobná ranka, skús zmiešať med s ružovým esenciálnym olejom a olivovým olejom. Natieraj si ruky 5x do dňa a uvidíš, že sa ti rana omnoho rýchlejšie vylieči. A mimochodom, med je tiež najlepší balzam na pery.

wonderisme.com

Med ako cesta k vysnívanej postave

Dobre, samotným jedením medu asi neschudneš hneď tých pár kíl, ktorých by si sa rada zbavila. No aj tvoja babka ti určite povie, že už keď bola ona mladá, dievčatá pravidelne pili vodu s citrónom a lyžicou medu. Skús to aj ty. Stačí, ak každé ráno vytlačíš do pohára šťavu z polovice citróna, prileješ vodu a primiešaš lyžicu medu. Ak skombinuješ tento trik s cvičením a zdravou stravou, určite sa k vytúženej postave dostaneš ľahšie.

bustle.com

Med ako liek na „opicu“

Určite si už čítala veľa tipov, rád a nápadov, ako sa „vyliečiť“ z alkoholovej opice. Čaj s medom, hrianka s medom alebo len samotná lyžica tohto zázraku dodajú tvojmu telu cukor a sodík, ktorý v ráno „po“, tak veľmi potrebuje, aby sa čím skôr spamätalo.

Med ako spôsob detoxikácie

Spôsobov detoxikácie organizmus je veľa. A nesúvisia len so zmenou stravy alebo zaradením cvičenia do tvojho bežného pracovného dňa. Medová masáž zbaví telo toxínov, čo je práve cieľom detoxikácie. Okrem iného pomáha takáto masáž aj tým, ktorí sú dlhodobo pod stresom a potrebujú sa uvoľniť a zregenerovať.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife