Pexels/Yan Miranda

Kto hovorí, že citlivé sú len ženy, mýli sa. Aj muži majú svoje hranice, ktoré keď niekto prekročí, vedia sa nahnevať. Reč je najmä o nevhodných otázkach, pretože tie nenávidí asi každý – či je to žena alebo chlap.

Pokiaľ sa tvojho potenciálneho partnera opýtaš tieto otázky, už ho nikdy nemusíš vidieť.

Koľko zarábaš? Akú veľkú sumu máš našetrenú?

Síce sú peniaze oblasť života, o ktorej by sa malo diskutovať, tieto otázky nie sú vhodné na prvom rande. Muž si môže pomyslieť, že ti ide iba o jeho majetok a ostatné ťa nezaujíma. Pokiaľ máš o neho skutočný záujem, opýtaj sa niečo z inej oblasti.

Koľko si mal partneriek v posteli?

Hoci ti to môže prísť ako dobrá otázka, po čase, najmä ak by vám to vydržalo, ťa to môže mrzieť. Buď ti bude frajer klamať alebo ti povie pravdu a zarazí ťa. Nehovoriac o tom, že sám sa môže cítiť nekomfortne, ak sa ho na prvom stretnutí opýtaš takúto intímnu vec.

Aký máš názor na politiku/vieru?

Prosím, naozaj nie. Toto nie sú témy na prvé rande. O politike a viere sa môžeš baviť s priateľmi a s partnerom, s ktorým si už dlhšie. No rozhodne nie s mužom, ktorého poznáš pár dní.

Čo si myslíš o milovaní až po svadbe?

Rovnako intímna otázka, ktorá môže byť myslená dobre, no narobí veľa škody. Chalan si o tebe urobí názor a zmizne. Pokiaľ má aspoň štipku zmyslu pre humor, tak ti odpovie: „V poriadku, tak ja prídem, keď už budeš vydatá.“ 🙂

Majú tvoji rodičia nejaké dedičné choroby?

Táto otázka znie podozrivo, pretože vyvoláva dojem, akoby si hľadala niekoho, s kým by si chcela mať dieťa. Samozrejme, vo vzťahu by si riziká dedičných chorôb mala vedieť, no na prvom rande nemusíš byť zvedavá práve na toto. Radšej sa opýtaj na to, čo rád robí vo svojom voľnom čase.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating