žena

Kozorožec

Kozorožci majú silnú pracovnú morálku a veľkú túžbu po úspechu. Aj napriek tomu, že ich ambície sú chvályhodné, môžu predsa viesť k obrovskému stresu. Stáva sa tak potom, že často posúvajú hranice a zanedbávajú starostlivosť o seba pri dosahovaní svojich cieľov.

Nájsť zdravú rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom či uprednostniť starostlivosť o seba je pre tieto osoby kľúčové. Len tak dokážu efektívne zvládať stres.

Vodnár

Bytosti tohto znamenia majú veľmi aktívnu myseľ a záľubu v premýšľaní. Ich analytický charakter preto môže viesť k nadmernému duševnému stresu a úzkosti.

Ako poraziť stres?
zdroj: Pexels/cottonbro studio

Vodnári ťažia z uzemňovacích praktík, ako je meditácia a všímavosť, aby upokojili svoju pretekajúcu myseľ a našli pokoj uprostred chaosu. Práve toto im je nápomocné pri zvládaní akýchkoľvek náročnejších situácií.

Ryby

Ryby sa vyznačujú svojou hlbokou empatiou a citlivosťou na energie či emócie vôkol nich. Ich súcitná povaha môže viesť k tomu, že na seba preberajú emocionálnu záťaž druhých, čo im spôsobuje značný stres.

Mali by preto venovať viac starostlivosti o samé seba, stanovovať si hranice a pestovať emocionálnu odolnosť. Aj týmto spôsobom dokážu zabrániť tomu, aby ich prevalcoval stres.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieHoroskopy