Pexels/Pavel Danilyuk

Keď sme vo vzťahu, nepočúvame rady rodiny ani priateľov, ktorí sa nám len snažia pomôcť. My si totiž málokedy uvedomujeme, že niečo nie je v poriadku. Prídeme na to až po skončení vzťahu, no to je už naozaj neskoro. V takom prípade sa s tým už nedá robiť takmer nič.

Najlepšie sa učíme na svojich vlastných chybách. Určite nám mnohé z vás dajú za pravdu, že až po rozchode ste prišli na to, že týchto 5 omylov by sme sa nemali vôbec dopúšťať. No aj tak sa stále nájde veľa žien, ktoré si myslia, že to tak pôjde. Ak chceš predísť problémom a trápeniu, radšej sa týchto vecí vyvaruj.

Bez komunikácie to nejde

Naozaj to nie je iba klišé fráza. Ak sa nemáte o čom rozprávať, dlho vám to spolu nevydrží. Musíte spolu vedieť vyriešiť to, čo vás čaká v budúcnosti a bez rozhovorov to nepôjde. Vaše večery by nemali vyzerať iba tak, že spolu sledujete telku, pri ktorej musíte byť ticho a vlastne vám to obom vyhovuje. Je to predzvesť problémov.

Ostávanie v nefunkčnom vzťahu

Nikdy (ale naozaj nikdy) by si nemala zotrvávať vo vzťahu, v ktorom vám to neklape. Fakt by si nemala iba dávať, ale aj dostávať. Ak ani jeden z vás nemá záujem popracovať na tom, čo nefunguje, iba zbytočne strácate čas. Ak už niečo nefunguje teraz, len zriedka sa to v budúcnosti dokáže zmeniť a napraviť.

Uponáhľanie všetkého

Na začiatku ste obaja veľmi hŕ do všetkého, no nie je dôvod všetko uponáhľať. Prvé milovanie, spoločné bývanie, svadba či deti. Všetko má svoj vlastný čas a mali by ste to rešpektovať. To, že sa do niečo bezhlavo vrhnete ešte neznamená, že sa vám to podarí.

Snaha zmeniť partnera

Vždy sa nájde niečo, čo nám bude na tom druhom prekážať. Nemôžeš ale od svojho drahého chcieť, aby sa zmenil, pretože sa to s najväčšou pravdepodobnosťou aj tak nestane. Iba sa budeš zbytočne trápiť. Je lepšie naučiť sa robiť kompromisy a prijať aj chyby a nedostatky. To isté platí o tom, že on by nemal naliehať na teba, aby si sa v niečom zmenila.

Nie si jeho slúžka ani mama

Obaja ste rovnocenní partneri, to znamená, že by ste mali mať podelené aj úlohy a domáce práce. V žiadnom prípade nedopusť, že on bude ležať s vyloženými nohami a ty ho budeš obskakovať. Nie si ani jeho mama, ani slúžka a dokonca ani spolubývajúca. Ste predsa dvojica, ktorá by si mala všetko podeliť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating