pexels.com

Ak si práve otvorila tento článok, pravdepodobne máš problém, zvaný nízke sebavedomie a nevieš čo s tým. Ja som pre teba pripravila, päť základných krokov, ako si ho zlepšiť. Aby si sa konečne cítila ako princezná a nie ako sivá myš.

  1. Si krásna!

Nie, nehovorím to len tak do vetra. Je to pravda. Každý z nás je pekný.  Len si to musíš uvedomiť. Preto odteraz každé ráno, keď sa prebudíš a pozrieš na seba v zrkadle, povedz si, aká si krásna, hoci  máš ešte strapaté vlasy a v očiach karpiny. Nie je umenie povedať, že si pekná, keď máš na tvári kilo make upu. Začni sa brať samú seba takú, aká si. Tvar tvojho nosa alebo tváre nezmeníš. Tak načo sa nad tým zbytočne trápiť? Si najkrajšia verzia samej seba, aká môže byť.

2efd2a229d7d3e6a1c19630465a24df9 pinterest.com

  1. Usmievaj sa a nechodievaj zhrbená.

Možno sa ti to zdá divné, ale naozaj to skús. Skús vystrieť chrbát, plecia dať dozadu a usmej sa. Stačí maličký náznak úsmevu. Len mierne podvihni kútiky. Áno, naozaj stačí takáto maličkosť a zrazu sa budeš cítiť inak. Všetci okolo sa na teba začnú pozerať inak.

usmev pexels.com

  1. Prijmi každú pochvalu.

Ak máš sebavedomie na bode mrazu určite sa ti už aspoň raz stalo, že ak ťa niekto pochválil, okamžite si v svojej hlave začala premýšľať nad tým, čo všetko bolo zlé. Že to vlastne také úžasné a super vôbec nebolo. Bolo tam množstvo chýb. Ak to robíš, okamžite s tým prestaň! Ak ťa niekto nabudúce pochváli, či už to bude len za tvoj outfit, dobrú prácu alebo pomoc, prijmi tú pochvalu a pokorne poďakuj. Vedz, že ak ťa chvália, tak to muselo byť dobré a ty nič nemusíš riešiť.

  1. Prijímaj kritiku.

Áno, prijať pochvalu je určite ľahšie, ako prijať to, že vás niekto kritizuje. Zo samej seba nemáš dobrý pocit a ak ťa ešte niekto opraví, nebodaj ťa skritizuje pred väčším počtom ľudí. Cítiš sa maličká a najradšej by si sa prepadla pod zem. Vieš, že si zase raz niečo pokašľala. Zase raz sa ti niečo nepodarilo. Moja zlatá, kritika je to najlepšie, čo sa ti môže prihodiť. Ak ťa niekto pochváli, skáč od radosti a s chuťou hltaj slová, ktoré ti vraví. Kritika ťa predsa posúva vpred. Prinúti ťa zlepšiť sa. Prinúti ťa viac rozmýšľať. Prinúti ťa robiť veci inak.

pexels-photo-103127 pexels.com

  1. Prestaň riešiť názory druhých a porovnávať sa.

Poznáš to hlavne vtedy, keď sa oblečieš a nie si si istá, či sa to stretne s pochopením okolia alebo keď spravíš niečo, čo sa vykláňa zo spoločenského priemeru. A možno je to ešte horšie a nič z toho nerobíš, lebo už len pri pomyslení na bláznovstvo, ktoré by si mala spraviť, sa ti ježia všetky chlpy na tele a v bruchu máš nepríjemné kŕče.

Bojíš sa pohŕdavých pohľadov a toho, že by mohli na teba ukazovať prstom, smiať sa ti, ohovárať ťa za chrbtom. „Ak ti bude záležať na tom, čo si myslia iní ľudia navždy budeš ich väzňom.“ Tento citát si napíš na papier a vylep si ho niekde v izbe, aby si na to nezabúdala. Ak sa zbavíš  vplyvu druhých ľudí, uvidíš ako slobodne zrazu budeš dýchať. Určite tým, že si riešila názory a reakciu druhých, začala si sa aj porovnávať. Každý sme jedinečná osobnosť, každému sa páči niečo iné, každý chce robiť niečo iné. Presne tak ako ty. Tak už konečne osloboď svoju myseľ. Neporovnávaj sa, nerieš.

fuck-people weheartit.com

Odteraz ťa už nikto nebude musieť presviedčať o tom, že si dnes pekná a naozaj ti tá sukňa pristane. Už to bude totiž to z teba vyžarovať. Každý bude vidieť, že sa miluješ, si zdravo sebavedomá a poznáš svoje dobré aj zlé stránky. S tými dobrými vieš narábať a zo zlých vyťažuješ  čo najviac.

Tak hor sa do toho!

K lepšiemu a vyrovnanejšiemu ja!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife