thoughtcatalog.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Všetci sme rozdielni. Máme rozdielne názory, rozdielne povahy, životné hodnoty, no každý sa snaží žiť tak, aby bol naozaj šťastný.

Dnes si povieme niečo o skvelých radách do života od veľmi múdrej ženy. Spolu sa naučíme, ako byť šťastnejší, spokojnejší a vyrovnanejší. Toto sú ženské múdrosti, ktoré stoja za to.

Nepozerajte sa na mužov, ako na prostriedok k riešeniu vašich problémov

Nehovorím o emancipácii a ani o akejsi nadradenosti nad mužmi. Koniec koncov, my ľudia tu nie sme naveky. Váš muž je váš spoločník a mal by byť aj váš najlepší priateľ. Ak príde o prácu, buďte mu oporou. Samozrejme na druhej strane, žena musí mať pocit, že sa na svojho muža môže vo všetkom spoľahnúť.

zjfrmms0xgc-braden-barwich foto: thoughtcatalog.com

Občas sme my ženy hrdé. Niekedy právom, inokedy neprávom. Mali by sme sa naučiť zvládať problémy a nehádzať vinu na našich chlapov. Takéto “vášne” sa neskôr menia na spôsob života a vedú k mnohým hádkam, negatívnym emóciám a nedorozumeniam. Dvaja dospelí ľudia by sa mali snažiť si život uľahčiť, pretože spolu žijú bok po boku.

Buďte sami sebou. Nie ste len upratovačka, matka alebo niečia manželka

Neznamená to hneď, že budete karieristka, a že sa nebudete o domácnosť a rodinu starať. Dôležité je, aby ste si uvedomili, že nie ste otrokom svojho spôsobu života. Neznižujte ani hodnotu manželstva, či materstva. Buďte realistická. Buďte pripravená na čokoľvek. Problémy dnešného, moderného sveta ako rozvody, či neplodnosť na nás “vykukujú” na každom rohu. Prečo je bezdetná, slobodná žena v rokoch okamžite považovaná za starú dievku? Ja osobne by som to skôr nazvala “stará levica”, ktorá sa statočne preniesla cez mnohé problémy.

31458317942_3c6862e0cd_b foto: thoughtcatalog.com

Ak si myslíte, že na rodinu už je neskoro, dajte prednosť svojim koníčkom a záľubám. Hanbiť sa za to nikdy nemusíte. Poznám ženu, ktorá má 52 rokov a je slobodná a bezdetná. Pravidelne cvičí, rada varí, venuje sa viacerým koníčkom a v práci je úspešná. Nedala prednosť sebe ani kariére. Jednoducho nemala to “šťastie”. Pritom je spokojná a naozaj šťastná. Dôležité je sa so svojim životom vyrovnať a prijať ho tak, ako prišiel.

Osobný život druhých je len a len ich vec

Starať sa do druhých ľudí nikdy nerobilo dobrotu. Každá žena má nejaké osobné problémy a vždy sa nájde niečo, čo sa nám na druhých nepáči. Dôležité však je premôcť svoju zvedavosť. Žite svoj život a nežite v zášti voči ostatným. Možno budete prekvapené, no toto všetko sú veci, ktoré naozaj nerobia dobrotu, aj keď sú myslené v dobrom.

sozuheulyoa-evelyn-mostrom foto: thoughtcatalog.com

Nebojte sa, že ak sa neopýtate, budú si o vás myslieť, že ste necitlivá, prípadne, že neprejavujete dostatok srdečnosti. Nemusíte vedieť o všetkom. Samozrejme ak vás niečo ťaží, zdôverte sa najlepšej priateľke, no nevypočúvajte vy ju. Je veľmi frustrujúce, keď niekto rozhoduje a jedná za vašim chrbtom a to bez povolenia. Mám s tým osobnú skúsenosť a verte mi, danému človeku sa už nikdy zdôverovať nebudem.

Urobte veci jednoduchšie

Ak sa vám niečo nepáči, povedzte to. Povedzte to však taktne a bez emócií. Ak sa vám nechce ísť na kávu s vašou priateľkou, nevymýšľajte si drobné klamstvá a výhovorky, prečo ste nemohli. Povedzte pravdu. Nemáte predsa dôvod niečo skrývať. Aj s ostatnými vecami by to malo byť rovnaké.

sleeping-d foto: thoughtcatalog.com

Ak už dlhodobo nezvládate svoj život, nebojte sa vyhľadať odbornú pomoc. Nie je to hanba. Kúsky vášho života do seba konečne zapadnú a vy nájdete vnútorný pokoj. Nie je nič horšie ako rozoberať jeden a ten istý problém celé roky. Veď z toho človek reálne zošalie! Buďte úprimné samé k sebe.

Prirodzená krása je to najviac

Určite si spomeniete na situáciu, kedy ste si v hlave povedali: “Táto žena na seba natiera zbytočne drahé krémy, stále nakupuje kozmetiku, prehnane sa o seba stará, zase má nový účes a nové krásne topánky”

Zamyslite sa nad tým. Ja osobne si myslím, že je to závisť. Nechceli by ste to aj vy? Odpovedzte si pravdivo. Každá žena chce byť predsa krásna. Dôležité je, aby ste vyzdvihli svoju prirodzenú krásu, ktorá vyžaruje z vášho zovňajšku, ale aj zvnútra. Choďte do práce s úsmevom, obujte si pohodlné topánky a doprajte si trochu červene do líc a na pery. Budete sa cítiť úžasne! Berte seba ako krásnu osobu. Nepotrebujete dostávať komplimenty od priateliek a mužov okolo vás. Pokiaľ sa budete cítiť krásne, aj ostatní vás tak budú vnímať.

s2swhovzf8s-guillaume-bolduc foto: thoughtcatalog.com

Nikdy sa nemeňte kvôli niekomu. Myslím to teraz tak, že ak chcete schudnúť, tak chudnite kvôli sebe. Ak chcete nový účes, tak preto, aby ste sa páčili sama sebe. Najhoršie, čo môžeme robiť je obetovať sa neustále kvôli ostatným ľuďom a mať v hlave jedine: Čo si o mne pomyslia keď…Za bodky si už doplňte, čokoľvek. Keď neupracem, keď nenavarím, keď neporodím dieťa, keď sa nevydám, keď nebudem dobre zarábať..

Skúste sa nad týmito radami zamyslieť a skúste ich realizovať v praxi. Uvidíte, ako sa váš život razom zmení.102

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating