Unsplash.com/@brucemars

Niekto cvičením žije a posilňovňu považuje za svoj druhý domov. My, ostatní, sa tam vyberieme týždeň pred dovolenkou a doma si občas zacvičíme brušáky či konečne využijeme stacionárny bicykel alebo steper, ktorý si síce dostala na cvičenie, no dnes slúži len ako vešiak na oblečenie.

Ak nie je motivácia, chuť a správna technika, tak sa do cvičenia v živote nedokopeš. Budeš to stále odkladať, potom zase počas PMS budeš pár dní namotivovaná cvičiť kvôli nafúknutému bruchu, ale nadšenie ti nikdy nezostane dlho. Domáce prostredie ťa skôr láka na odpočinok ako potenie sa bez výsledkov. Toto je 5 bodov, prečo by si mala začať cvičiť so svojou kamarátkou, priateľom alebo dokonca osobným trénerom.

1. Cudzie prostredie 

Doma je príjemná vôňa, veľká televízia, plná chladnička a pohodlný gauč, ktorý ťa láka sadnúť si a už sa nepohnúť. Je to miesto, kam človek chodí oddychovať po práci a nie je určené na cvičenie, ak, samozrejme, nie je v dome jedna miestnosť ako posilňovňa. Práve cvičenie v domácom prostredí je kritické a mnohokrát to skončí ležaním a pozeraním do mobilu, alebo len takým odfláknutím jednotlivých cvikov. 

2. Pomoc 

Či už pri ľahších cvikoch alebo pri ťažkých váhach, je veľmi dobré mať v posilňovni niekoho, s kým môžeš rátať. Spoločné držanie nôh pri brušákoch, behanie na bežiacom páse či spoločné drepovanie alebo cvičenie vo dvojici. Osobný tréner dohliadne na tvoju správnu techniku, pomôže ti vytvoriť si svoj plán, ukáže ti cviky pre jednotlivé partie, ktoré by si na sebe rada zmenila. Neboj sa požiadať o pomoc aj ostatných ľudí vo fitku, určite sa nájde niekto, kto ti vysvetlí, ako sa na jednotlivých strojoch má cvičiť. 

3. Zábava 

Ak si so sebou zoberieš nie len uterák a vodu, ale aj kamošku či priateľa a po práci sa pôjdete spoločne spotiť, vypustiť všetky nervy do gymu, uvidíš, že sa nielen tvoje telo, ale aj hlava poradie uvoľnia. A práve s niekým, koho poznáš a máš rada, zistíš, že ani to potenie nemusí byť nuda. Klebetenie, podporovanie, a dokonca dobrá makačka.

4. Motivácia 

Či už osobný tréner alebo kamarátka a priateľ, každá osoba, s ktorou sa spolu rozhodnete cvičiť a zapracovať na svojich postavách, ťa vie dokonalo namotivovať. Vzájomná motivácia, stanovenie si určitého cieľu a výdrž. Podpora v ťažkých začiatkoch a neskôr súdržnosť a udržanie tempa. Ak sa nevieš namotivovať sama, skús to týmto spôsobom – buďte s kamarátkou na seba aj tvrdé, ide o výsledky a o nakopnutie. 

5. Uvidíš výsledky 

Cvičenie vo fitku ti prináša oveľa viac možností, strojov a hlavne, výber toho, čo v danej chvíli potrebuješ a chceš cvičiť. Doma máš len pár-kilové činky a steper a nie poriadne stroje, ktoré ti pomôžu sa oveľa skôr zbaviť prebytočného tuku alebo vypracovať postavu. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness