Pexels/Tima Miroshnichenko

Upratovanie patrí k činnostiam, ktoré sa spájajú s nami ženami. Mnohé z nás to neznášajú, no aj tak sa minimálne každý týždeň premôžu, aby svoju domácnosť vyčistili. Neraz pritom vedú hádky so svojimi partnermi o tom, ako by si mali činnosti podeliť. A v kútiku duše dúfajú, že to niekto urobí za nich. A pritom to vôbec nie je nesplniteľné.

Dnes už nie je nič nezvyčajné, ak nájdeš inzeráty žien, ktoré chodia upratovať domácnosti. Nemusí ísť o žiadne veľké a drahé upratovacie firmy. Ale o bežné ženy, ktoré si chcú privyrobiť alebo jednoducho upratujú rady. Mladé, staršie alebo aj dôchodkyne, natrafiť môžeš na všetky vekové kategórie.

Kedysi by sa ostatné žienky domáce možno pozerali cez prsty na tie, ktoré potrebujú s upratovaním pomoc a nedokážu sa o svoje bývanie postarať. V prvom rade ti chceme povedať, že teraz je iná doba a ak si domov zavoláš pani, ktorá ti s domácimi prácami pomôže, nemusíš sa za to vôbec hanbiť a ani to brať ako svoje ženské zlyhanie. Práve naopak.

Mala by si sa tým pochváliť aj ostatným kamoškám a povedať im o výhodách, ktoré takéto rozhodnutie so sebou prináša. Najskôr sa na teba možno budú pozerať divne, ale napokon si aj vypýtajú telefónne číslo na tvoju upratovačku. A keď už sme pri tom, vôbec ju nemusíš volať upratovačkou, ale ako kamošku, ktorá ti domov príde pomôcť. Možno sa časom naozaj skamarátite a na jej návštevy sa budeš tešiť viac a viac.

No poďme sa už pozrieť na tie výhody. Určite ich je oveľa viac, no týchto 5 je najdôležitejších a kľúčových. 

Budeš mať viac času

Koľko času ti v priemere zaberá upratovanie? Počas týždňa sa nazbiera niekoľko hodín. Predstav si, že by si tento čas mohla stráviť inak, než pobehovaním po byte s handrou v ruke. Môžeš ísť von, venovať sa priateľovi alebo svojim koníčkom.

Keďže už nebudeš musieť premýšľať nad tým, že máš doma bordel a nechce sa ti ho zase upratať, budeš sa cítiť oveľa lepšie. A čistá vyupratovaná domácnosť tomu len napomôže.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife