Instagram/jonathancontinente

Milovanie je činnosť, ktorá sa dá robiť kedykoľvek a nezáleží na tom, koľko je hodín. Niektorým ľuďom to vyhovuje poobede, keď prídu z práce, iným zase večer, keď idú spať.

novej štúdii sa zistilo, že ideálny čas na túto aktivitu je 7:30 ráno alebo 45 minút po zobudení sa. Do prieskumu sa zapojilo tisíc dospelých ľudí, ktorí sa zhodli na týchto benefitoch.

Aké výhody prináša skoré ranné milovanie?

Naštartuješ svoj deň

Okrem raňajok je milovanie ideálna aktivita, ako začať úspešný deň. Budeš nabudená, tiež budeš mať viac energie a po celý deň ťa budú sprevádzať iba pozitívne myšlienky. Nič ti nezlepší deň viac, než vedomie, že si ráno s priateľom vyvádzala v posteli.

Stres nehrozí

Naozaj. Počas se*u sa ti v tele vylučuje hormón oxytocín, ktorý je často nazývaný aj hormón lásky. Vďaka tejto aktivite budeš mať menšie riziko stresu a stresovým situáciám sa tak ľahšie vyhneš. Dobrá nálada ťa neopustí ani večer. Kebyže náhodou áno, môžeš si to s partnerom zopakovať.

Tvoj frajer vydrží dlhšie

Teraz nechceme nikoho podceňovať, no určite nám dáš za pravdu, že ranné maznanie je hlavne z tohto dôvodu lepšie, než to večerné. Tvoj partner je po spánku oddýchnutý, má viac energie a je odhodlaný na to, aby si zažila to najlepšie, čo ti môže ponúknuť.

Môžeš to považovať za ranný tréning

Nestíhaš fitness centrum alebo ranné cvičenie? Nevadí. Práve touto aktivitou si ho môžeš nahradiť. Spálené kalórie za hodinu sú približne rovnaké, a keď budete meniť polohy, určite sa aj poriadne zadýchaš. Podľa nás nezažiješ nikde inde taký tréning, než vo svojej vlastnej posteli.

Zdroj: forzasupplements.co.uk

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating