Mám 21 rokov a zbožňujem tanec.

Keď som bola mladšia, skúsila som rôzne športy, no nič ma nechytilo. A tak som sa na strednej dala na tanec. Počas dlhých rokov som na sebe tvrdo pracovala a objavila v sebe jednu z najsilnejších vášní. Áno, už netrénujem 6x týždenne, prednosť muselo dostať štúdium a budúcnosť. No lekcie, ktoré mi tanec dal, z toho budem ťažiť do konca života.

Tvrdá práca sa dá aj s úsmevom

Aj keď sa s tým niekto nestotožní, tanec je šport. Zlomené prsty, natiahnuté svaly a kopec ďalších zranení boli nezriedkavým javom. A to sa ešte musíš tváriť, ako keby to bola tá najprirodzenejšia vec na svete.

Predstav si napríklad zdvíhanie činiek. Je to mega drina, no ak pritom kričíš, nadávaš a funíš, nikto ti nepovie ani slovo. A teraz si predstav, že musíš zdvíhať ťažkú činku s úsmevom a kamenným výrazom.

Naučila som sa zvládať ťažké veci s úsmevom a toto všetko som si potom preniesla do reálneho života.

Vždy sa dá byť lepšia

Tanec je veľmi komplexný šport a vždy je priestor na zlepšenie. Ja som napríklad nebola tak flexibilná, ako niektoré moje kamarátky, preto som sa zamerala na tréningy jógy. Nemôžem ani opísať, aký bol pocit, keď som zrazu zvládla prvky, ktoré nikdy predtým nie.

A toto sa prenieslo aj do života. Vždy môžme byť rýchlejší, silnejší, lepší. Nech už ide o čokoľvek.

Prejav sa naplno

Skutočný talent ukáže vždy až verejné vystúpenie. Až tam sa ukáže, kto na to naozaj má.

Videla si niekedy tanečné vystúpenie? Pravdepodobne ti z celého súboru mierila pozornosť na jediné dievča. Je to unikátna schopnosť pripútať si k sebe celé publikum.

Je to o sebavedomí, reči tela, vášni, sebavyjadrení a schopnosti odlíšiť sa.

Prenes si tieto cnosti do skutočného života a ľudí k sebe pritiahneš ako magnet.

Tímová práca je dôležitejšia ako individuálna

Tanec často nie je individuálny šport a vždy sa nájde najslabší článok celého tímu. Celé je to však o dôvere. Nie vždy všetko pôjde podľa plánu, no musíte jednoducho držať pri sebe a dôverovať si.

Tak isto je to aj vo vzťahoch. Tvoj partner nebude vždy perfektný, každý má svoje chyby a jazvy. No prijať ich, to z teba urobí lepšiu a šťastnejšiu osobu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.